ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Не треба боятися змін
30.06.2016 / Газета: Одесские известия / № 50(4873) / Тираж: 18937

Щоранку голова Біляївської об’єд­наної територіальної громади Михайло Петрович Бухтіяров розпочинає роботу не за столом у кабінеті. Вже до восьмої ранку встигає побувати в різних місцях, зустрітися з людьми, поговорити з підлеглими.

Телефон постійно нагадує про себе, мер завжди на зв’язку.

– Шановний Михайле Петровичу, ви не шкодуєте, що так сміливо пішли шляхом реформ?

– В жодному разі! Адже ми не наосліп взялися реалізовувати Закон України про об’єднання територіальних громад, а добре вивчили ситуацію, провели економічні розрахунки і зрозуміли, що вичікувати не варто. Тому одними з перших запропонували ряду громад разом піти шляхом об’єднання. На нашу пропозицію пристали жителі Майорів і Повстанського. Почали працювати за процедурою об’єднання відповідно до запропонованої Кабінетом Міністрів України методики. Склали Паспорт майбутньої громади, який дає можливість спрогнозувати як власні надходження, так і субвенції від держави. Розробили програму, спрямовану на розв’язання соціально-економічних проблем. Спільно визначали ключові, найболючіші точки, куди об’єднаній територіальній громаді треба першочергово спрямувати кошти.

– Розподіл коштів є завжди проблематичним, бо потреби перевищують фінансові можливості. Чим ви керуєтеся при цьому?

– По-перше, таке рішення приймається не одноосібно, а на сесії ОТГ. До складу депутатського корпусу входять представники від усіх населених пунктів. Хоча Біляївка є центром громади, це зовсім не означає, що села залишаються на другому плані. Категорично – ні! Навпаки, ми прагнемо до вирівнювання соціально-економічних показників, щоб благоустрій, спорт, культура, соцзахист були на однаковому рівні, а люди відчували покращення життя. Я особисто переконаний, що кожен день має приносити позитивні результати. Хоча б на крок, але вперед!

По-друге, державна політика здебільшого спрямована на підтримку саме сільських територій, які значно виграють у фінансуванні з боку держави.

– Торік у процесі обговорення варіантів добровільного об’єднання громад виникали сумніви саме щодо підтримки новостворених об’єднань. А ви що скажете – держава не підвела?

– Ні. Все відбувається саме так, як було задекларовано. Обсяг субвенцій з державного бюджету на формування інфраструктури розраховується згідно з розробленою та затвердженою Кабінетом Міністрів формулою, до якої вносяться цифрові показники задекларованих у Паспорті громади позицій. Саме виходячи з цього ми формували свої пропозиції іншим громадам. І якби сусідні села прийняли їх, то ми мали б найбільші субвенції, можливо навіть і в Україні, де функціонують вже 159 об’єднаних громад.

– В Одеській області на сьогодні створено крім вашої вісім ОТГ. Ви можете порівняти їх із Біляївською громадою?

– Ось деякі цифри: до Балтської ОТГ входять 28 населених пунктів; Велико­михайлівська включає 25; Мараз­ліївська – 8, що входили раніше до трьох сільських рад. Відповідно і обсяг субвенцій від держави складає близько 20, 11, 7 мільйо­нів гривень.

Ми отримали лише 3,6 мільйона, бо маємо найменшу кількість сільського населення.

Але одразу скажу, що цього року 1,5 мільйо­на виділяємо на ремонт Майорівського будинку культури і 1,3 мільйона гривень – на модернізацію там водопровідної насосної станції. Фінансування здійснюється за рахунок державного та місцевих бюджетів.

Ми дуже вдячні нашому депутату обласної ради Марині Анатоліївні Зінченко за співпрацю. Її поради та підтримка допомагають вирішувати багато проблем.

– Які ще проекти ви плануєте реалізу­вати цього року або найближчим часом?

– Важливою є розробка техніко-економічного обґрунтування будівництва набережної, адже це стратегічне питання для Біляївки. Необхідно ліквідувати склад отрутохімікатів у Майорах. Будемо постійно проводити поточний ремонт доріг. У наших планах – реконструкція ЗОШ № 2 з прибудовою приміщень актової зали та навчальних класів; розробка ПКД з добудови Біляївської ЗОШ № 3. Плануємо капітальний ремонт водопроводу по вулицях Московській, Горького, Суворова. Потребує реконструкції подвір’я ЗОШ № 1. Відремонтуємо приміщення шкіл, оновимо системи освітлення по вулицях Чуйкова, Київській, Московській, у мікрора­йоні Зелений Хутір. Ми розпочали тендерні процедури із закупівлі техніки для ремонту та утримання доріг.

– Одним із показників ефективної роботи і спроможності громад є власні доходи на душу населення.

– В цьому плані ми лідируємо серед ОТГ Одеської області. Середній показник по всіх об’єднаних громадах виріс понад удвічі і складає на сьогодні 1452 гривні. У нас доходи складають 1956 гривень, а минулого року було лише 796. Гадаю, що ці цифри є переконливими. Об’єднуватися треба, вибору немає. Біляївська громада залишається відкритою для приєднання. Адже всі хочуть жити краще. Не треба тільки боятися змін.

Автор: Олександра Корчинська


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту