![]() |
|
![]() |
![]() |
Курсанти й офіцери факультету підготовки спеціалістів високомобільних десантних військ Військової академії провели практичні тренування на базі центру забезпечення навчального процесу.
Яскравий сонячний день підбадьорював, підносив настрій. Здавалося, природа завмерла в очікуванні зустрічі десантників із «п’ятим океаном». Лише гуркотом далекого гвинтокрила порушувався замріяний спокій та степовий вітерець раз по раз вплітав у його монотонну пісню шелест золотистого колосся. Аж раптом ледь чутний голос двигунів різко посилився, перейшов у грізне наростаюче ревіння, і в цю мить гвинтокрила машина ринула з-за хмар.
Наступної миті з неї посипалися сірі фігурки. Висота десантування – шість сотень метрів. Ледве тонкий шовк наповнився рятівним повітрям, як настала пора приземлення. Трохи більше хвилини на гасіння купола та складання парашута – і ось уже курсанти йдуть золотистим полем.
Так розпочався звичайний день навчального збору курсантів факультету підготовки спеціалістів високомобільних десантних військ Військової академії на базі навчального центру військового вишу поблизу селища Чорноморського.
Черговий іспит на мужність і професійність курсанти-десантники склали.
– Нам сьогодні пощастило і з погодою, і авіатори не підвели – вчасно виділили борт для проведення стрибків, – розповідає начальник кафедри повітрянодесантної підготовки полковник Василь Бабак. – Інакше передстрибкову підготовку треба було б проводити знову.
Як пояснив Василь Іванович, вона проводиться на спеціальних тренажерах за три дні до реального десантування. Незалежно від того, буде курсант стрибати з парашутом вперше чи у нього за спиною вже сотні стрибків.
Більшість стрибків, що їх опрацьовують курсанти, відносяться до категорії складних, але це цілком виправдана складність – за цих умов ризик виявлення супротивником району десантування мінімальний.
Для досягнення результату майбутні офіцери й займаються на тренажерах, удосконалюють професійні навички. Всі вони пройшли повний курс десантної підготовки і встигли зробити перший десяток стрибків з парашутом. Відчуття у тих, хто вже зустрівся з «п’ятим океаном», незвичайні.
– Словами не передати враження, – розповідає першокурсник молодший сержант Олександр Вінчук. – Сьогодні я виконав свій десятий стрибок, а перша зустріч із небом була минулої осені. Не скажу, що тоді було дуже страшно, але якесь хвилювання все ж було. Напевно, від очікування зустрічі з невідомим. Правду кажучи, тоді я майже нічого й не зрозумів. Коли стрибав вдруге, вже був морально готовий, та й передстрибкова підготовка далася взнаки.
– Це гідне заняття для справжніх чоловіків, – говорить курсант Ярослав Ткаченко. – Я остаточно визначився зі своїм професійним вибором. Гарт, отриманий в десанті, завжди стане у нагоді.
Наступного дня курсанти виконували вправи з практичного керування бойовими машинами на плаву на морській ділянці узбережжя.
За словами начальника кафедри бойового застосування озброєння та технічних засобів полковника Вадима Ярмолюка, досвід проведення антитерористичної операції, інших бойових дій сучасності і тактичних навчань свідчить про критичну необхідність вишколу особового складу в подоланні водних перешкод. Саме тому майбутні командири повинні вміти організовувати підготовку машин, навчати особовий склад свого підрозділу та впевнено управляти підлеглими за будь-яких обставин.
Набутий під час занять досвід стане в нагоді не лише курсантам, а й командному та викладацькому складу, адже з нового навчального року на базі вишу розпочнеться підготовка офіцерів для підрозділів морської піхоти Збройних сил України.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |