![]() |
|
![]() |
![]() |
Україна повинна вирішити низку питань щодо підтримки українського шкільництва за кордоном — від видачі міжнародновизнаних сертифікатів про знання української мови до навчально-методичної підтримки українських вчителів та закладів за кордоном. Про це йшлося на засіданні робочої групи з розробки Плану заходів щодо підтримки та розвитку українського шкільництва за кордоном на 2016—2020 роки, яке відбулося нещодавно в Міносвіти.
За словами міністра освіти Лілії Гриневич, потрібно сприяти розробці якісних підручників, навчальних матеріалів та міжнародновизнаних інструментів підтвердження знань української мови. «Сьогодні відсутні якісні підручники та програми для викладання української мови як іноземної. Окрім того, дуже гостро стоїть питання про запровадження єдиного міжнародновизнаного екзамену з української мови. Звісно, є напрацювання в цьому напрямку Київського національного університету Тараса Шевченка, Львівського національного університету Івана Франка, Інституту україно-знавства, однак потрібно зосередити зусилля і нарешті створити такий екзамен», — зазначила міністр.
Нагальним питанням, на думку експертів, є вироблення стандартів, за якими викладатимуть та оцінюватимуть володіння українською. Іноземці повинні мати можливість засвідчити та підтвердити свої знання.
«Вивчення української мови як другої іноземної, іспит з української мови і відповідна сертифікація та ліцензування, визначення закладів, що зможуть видавати відповідні сертифікати, — це питання престижу держави і воно має бути вирішене», — заявила Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка».
Зазначимо, під час робочого візиту міністра освіти і науки Лілії Гриневич до Канади у травні цього року, тамтешні вчителі української мови звернулися до неї з проханням сприяти розробці міжнародновизнаного іспиту з цього предмету, а під час конференції україн-ських педагогів у Торонто неодноразово порушувалося питання створення якісних сучасних підручників та програм для вивчення української мови як іноземної.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |