![]() |
|
![]() |
![]() |
Українсько-американські навчання «Сі бриз-2016» («Морський бриз») проводяться з 18 до 30 липня в рамках програми НАТО «Партнерство заради миру». У них беруть участь близько 4 тисяч військовослужбовців із 16 країн. Окрім України та США, представлені також Болгарія, Велика Британія, Греція, Грузія, Італія, Іспанія, Литва, Молдова, Норвегія, Польща, Румунія, Туреччина, Швеція, Фінляндія.
«Сі бриз-2016» проходить у північно-західній частині Чорного моря, а також на території Одеської та Миколаївської областей. Цього року для навчань вперше залучені південні райони Одещини.
Задіяні значні сили: понад 25 бойових кораблів, катерів та суден забезпечення від Військово-Морських сил і Державної прикордонної служби України, ВМС США, Румунії та Туреччини, близько 20 літаків та гелікоптерів, понад 140 одиниць автомобільної та бронетехніки, до 700 військовослужбовців морської піхоти та інших сухопутних підрозділів. Частина країн представлена на вишколі тренувальними групами, інженерними підрозділами, офіцерами штабу, спостерігачами та інструкторами.
«Цього року ми проводитимемо багатонаціональну операцію з безпеки у кризовому регіоні. Є умовний сценарій щодо виникнення кризи в уявній країні, де з’являються сепаратистські рухи в одній з областей. І ця країна звернулася до ООН про допомогу та проведення миротворчої місії. Ми плануємо відпрацювати на морі, на березі та в повітрі операції зі встановлення конституційного ладу на умовній території цієї умовної держави. Проводитимуться заходи щодо ізоляції морського узбережжя, висадка десанту, захоплення важливих об’єктів інфраструктури та оборона узбережжя», — розповів керівник навчання, командир Західної військово-морської бази, капітан 1-го рангу Олексій Доскато.
На прес-конференції заступник начальника навчань з американської сторони, — капітан 2-го рангу Кеннет Енгл на запитання, чи готові американські військові до можливих провокацій з боку Росії під час «Сі бризу», зазначив: «Ми не хочемо провокувати ніякої відповіді, але плануємо повноцінно брати участь у навчаннях».
Наразі всі компоненти готуються до виконання затвердженого плану. В Одесі корабельний склад займається базовою підготовкою. На одній із бойових одиниць українських ВМС під керівництвом інструкторів пройшло тренування доглядових команд. Береговий компонент на полігоні «Широкий лан» (Миколаївська область) проводить заняття в тренувальних блоках, відпрацьовує злагодженість дій тактичних груп, десантування, тактико-стройові заняття, вогневу, тактичну підготовку, освоює навички з надання першої медичної допомоги у бойових умовах. Авіаційний компонент забезпечив низку тренувань підрозділів-учасників навчання і перевезення. У рамках вишколу заплановані курси з планування операцій, лідерства, підготовки експертів з оцін-ки бойових мо-жливостей кораблів та підрозділів військово-морських сил у рамках Програми перевірки та зворотного зв’язку Концепції оперативних можливостей тощо. Важливо також, що впродовж навчання у рамках цієї концепції буде проведено оцінку другого рівня фрегата «Гетьман Сагайдачний» з вертольотом Ка-27.
У рамках активної морської фази багатонаціональних навчань прикордонники вперше відпрацювали безпарашутне десантування з вертольота в море. Зокрема, бійці відділу спеціальних дій на воді Одеського загону морської охорони із 7-метрової висоти на швидкості близько 30 км/год. виконували стрибки у визначеному районі. «За легендою навчань, саме так повинні висуватися передові штурмові групи, завдання яких з моря взяти під контроль стратегічно важливі об’єкти — порти, гідротехнічні споруди», — пояснили в секторі з питань взаємодії зі ЗМІ Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України. Штурмова група із восьми бійців у надлегкому спорядженні (гідрокостюм, ласти, маска), десантувавшись з вертольота, мала потайки, використовуючи навички підводного плавання без спеціального обладнання, дістатися до визначеного об’єкта й нейтралізувати вахтову службу у режимі «тиші». При цьому дайвери були оснащені мінімальним озброєнням і спорядженням: крім водолазного ножа, можна було застосовувати прийоми рукопашного бою та вміння швидко нейтралізувати противника, не давши йому викликати допомогу.
Із завданням прикордонники справилися добре. А отже, двомісячна підготовка, яка передувала відповідальним стрибкам, була ефективною. Бійці спецпідрозділу виконували імітаційні стрибки із п’яти- і десятиметрових веж у басейн, проходили теоретичні курси і відпрацьовували механізм десантування на землі.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |