![]() |
|
![]() |
![]() |
Після трагедії, яка сталася в Затоці 14 червня, коли в морі потонули двоє дітей і двоє дорослих, пляжі Одещини — під пильною увагою як облдержадміністрації, так і громадських активістів. Чи відповідає курортна зона чинним нормативам, чи є тут все необхідне для безпечного відпочинку, а в разі виникнення надзвичайної ситуації — для проведення рятувальної операції? Цього разу інспектували відомі курорти Овідіопольського району.
Перший за списком — Кароліно-Бугаз. Мета перевірки: чи є рятувальники і як вони оснащені?
На базі, розташованій у самому серці Кароліно-Бугаза, куди щороку приїжджають тисячі відпочивальників, впадає у вічі сміття: на кілька кілометрів — лише кілька переповнених урн біля торговельного павільйону. На всю територію — один туалет (без вікон, без дверей), до якого від пляжу далеченько. На базі пробують віджартовуватися, що й кущі, мовляв, поруч, і море близько...
А от чим направду може похвалитися база, то це своїм рятувальним загоном: є тут і оглядова вежа, і човен, і квадроцикл, і три рятувальники. Свої посвідчення, щоправда, хлопці отримали незадовго до нашого приїзду (це при тому, що сезон уже триває півтора місяця). Четвертим на підмозі — начальник станції, чоловік у літах. «У нас, у принципі, все спокійно. З найчастіших порушень — батьки залишають своїх дітей без нагляду в морі, а самі спокійно за-смагають. Доводиться робити багато зауважень: дітей у жодному разі не можна залишати без нагляду, навіть якщо вони на різних надувних матрацах чи кругах. Як правило, з усіх цих «плавзасобів» малі випадають. І можуть втонути», — застеріг Микола Андріїв, начальник човнової станції.
Не дбають дорослі і про власну безпеку. На наших очах одну з відпочивальниць на надувному матраці віднесло далеко в море. Їй на допомогу поспішив рятувальник-квадроцикліст. Як з’ясувалося, жінка просто заснула на матраці, сонце напекло їй голову, через що, прокинувшись, втратила свідомість. Рятувальники на базі працюють цілодобово. Вночі сюди нерідко приходять купатися люди на підпитку, посперечаються і починають ставити «рекорди», тож ледве не з бійками доводиться витягувати їх з води, аби не сталося біди.
Після Кароліно-Бугаза прямуємо у знамениту Грибівку. Там ситуація ще сумніша. Вежа є, але вона, скоріше, за рекламний банер. Принаймні, ні чергового нема, ні необхідного рятувального інвентаря. Біда і з самими рятувальниками. Їхню роль на себе офіційно взяли хлопці-аніматори. Коли все спокійно — розважають відпочивальників на надувних атракціонах, а за небезпеки — поспішають на поміч. Графік у них нормований — з 8.00 до 20.00. Та от де лежать рятувальні жилети і круги «не пам’ятають». Виникли проблеми і при перевірці документів. Посвідчення рятувальників вони мали, а от документів на рятувальний пост не виявилося — лише «право займатися водними перевезеннями на надводному транспорті». Одне слово, підприємці, які мають право «за гроші» катати бажаючих на квадроциклах, скутерах тощо.
Багато питань залишилося і до самого курорту. Прямісінько посеред пляжу —застояна вода із річки Барабой. Вода вже загниває, все поросло очеретом. Попри попереджувальні знаки, там часто плюскаються маленькі діти. Громадських туалетів узагалі нема (лише платні — в кафетеріях чи готелі), як і роздягалень, не кажучи вже про якусь «точку» медпункту.
Окрема тема — сфера харчування. Активісти перевірили місцевих продавців щодо наявності документів на торгівлю та санітарних книжок. Пред’явити їх змогли не всі. Одні просто тікали, інші посилалися на власників, які кудись відійшли... Асортимент «шаурмістів» та продавців «швидкого харчування», яких тут дуже багато, викликав багато сумнівів. У 30-градусну спеку майонез, м’ясо, риба та інші продукти, що швидко псуються, стоять без холодильника, прямісінько під палючим сонцем. Усе аж «булькає», обліплене мухами. І люди це купують!?
То куди дивиться місцева влада, яка мала б контролювати підприємницьку діяльність, і чому ніхто не дбає, аби туристи та й місцеві жителі були у безпеці?!
Побачене на залюднених курортах Одещини навіює сумні думки: від трагедії, яка трапилася у Затоці, від отруєнь, перекусивши на пляжі, ніхто з нас не застрахований.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |