ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Як напоїти спраглого?
23.07.2016 / Газета: Одесские известия / № 57(4880) / Тираж: 18937

У Любашівці близько двох тисяч абонентів користуються питною водою КП «Джерело-комунсервіс», сплачуючи по 8 грн 99 коп. за один кубометр. Ще 274 забезпечуються водою зі свердловини станції Любашівка Подільського БМЕУ-2 Одеської залізниці за ціною 15,80 грн за 1 куб. м з урахуванням ПДВ. Відпускна ціна так званої «залізничної» питної води сформувалася внаслідок Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, «Про встановлення тарифів на центральне водопостачання та водовідведення ДП “Одеська залізниця”», хоча мережі водопостачання від залізничного водопроводу жителі ряду вулиць прокладали власним коштом.

Кілька років тому нова ціна за воду БМЕУ-2 стала непід’ємною для багатьох сімей райцентру. Любашівський селищний голова Геннадій Павлов спільно з депутатами вирішив викуповувати воду у залізничників за їхнім тарифом і доставляти її споживачам за справедливою «комунсервіською» ціною, з перспективою взяти на свій баланс їхні свердловини. Повну ціну – 15 грн 80 коп. за кожен кубометр питної води, спожитої любашівчанами, – з січня 2015 року селищна рада справно перераховувала залізниці.

Проти грошей Одеська залізниця не протестувала, а от виконати домовленості стосовно передання свердловин – не схотіла, тобто залізничники любашівчан просто ошукали.

Тому з першого липня поточного року селищна рада не продовжила контракт.

Не забарилися з відповіддю на цей крок «прихильники» постачання води від БМЕУ-2. Але їхні скарги на буцімто низьку якість питної води від КП «Джерело-комунсервіс» та перебої у водопостачанні були спростовані результатами офіційного лабораторного дослідження. Виявилося, що «комунальна» вода відповідає санітарно-гігієнічним нормам, а КП постійно модернізує своє устаткування.

Протистояння дійшло аж до того, що залізничники пригрозили перекрити кран і зовсім не давати воду людям. Їхні абоненти поки що продовжують платити за спожиту воду в касу комунгоспу. Зрозуміло, що плата береться за тарифом 15 грн 80 коп. за куб води. Щоправда, Любашівський селищний голова наголошує, що всі категорії пільговиків з абонентів БМЕУ-2, як і раніше, користуються своїми законними правами на здешевлення водопостачання. Нині це безпрецедентний випадок, притаманний лише Любашівці, бо в інших населених пунктах, розташованих вздовж Одеської залізниці, людям реалізують «залізничну» воду за грабіжницьким тарифом взагалі без пільг і субсидій!

– Ми поставили собі за мету забезпечити якісною питною водою всіх жителів селища та підпорядкованого нам села Вишневе. У приватних криницях, які катастрофічно з року в рік міліють, вода непридатна для вживання і використовується лише для технічних потреб, – розповів Геннадій Павлов. – У найближчих планах – будівництво нових вуличних водопроводів. Ми також реконструюємо старі лінії та постійно дбаємо про систему знезараження питної води. На це у бюджеті передбачено близько 250 тис. грн. У багатьох куточках Любашівки вже встановлено колонки. Працюємо, щоб забезпечити стабільне подавання води всім абонентам за доступною ціною.

Автор: Юрій Федорчук


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту