ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Намолоти радують, а ціни…
26.07.2016 / Газета: Одесские известия / № 58(4881) / Тираж: 18937

Серед підприємств, що домоглися найвагомішого ужинку, – ПСП «Дружба народів», СП «Правда», ТОВ «Стефан».

У «Дружбі народів» і ТОВ «Перемога-1-ЛТД», очолюваних Василем Бондарем, додатково залучили до власних п’яти ще одинадцять комбайнових екіпажів. Адже в обох господарствах підлягало косовиці 2,6 тис. га озимого ячменю та 4,2 тис. га озимої пшениці. Зазвичай напередодні жнивної кампанії хлібороби за власний кошт проводили ямковий ремонт доріг, якими здійснюється перевезення зерна. Цьогоріч вирішили ладнати шляхи вже після жнив, попередньо закупивши асфальтну стружку та бітум-емульсію.

Хлібороби СП «Правда» під керівництвом Віктора Яковлєва завершили збирання озимої пшениці, озимого та ярого ячменю, гороху та вівса.

– Загальна площа обмолоту – 2,4 тисячі гектарів, – розповів головний агроном СП Микола Лавренко. – Намолочено 8,3 тисячі тонн зерна при середній врожайності 34,1 центнера з гектара. Найвищий показник продемонстрували озима пшениця – 39,5 центнера та горох – 34,3 центнера з гектара. Жнивували дев’ять власних і один залучений екіпажі. Близько тисячі тонн збіжжя намолотили комбайнери Віктор Павленко, Дмитро Мирон, Іван Бут-Гусаїн.

Нині аграрії готуються до сівби озимих культур. Під урожай наступного року підготовлено 1400 гектарів ґрунту, закуплено елітне та доводиться до кондиції власне насіння.

У ПСП «Україна» досвідчений комбайнер Микола Кузьмін у свої ювілейні десяті жнива на зернозбиральному агрегаті «ДОН» намолотив 1500 тонн зерна.

Є свій рекордсмен і в СП «Павлинка». Це молодий комбайнер Сергій Кузьменко, який третій рік трудиться в господарстві, здобувши фах у Березівському професійно-технічному училищі. Працює юнак на потужному комбайні «New Holland».

В цілому зібрано непоганий врожай. На жаль, нинішні закупівельні ціни на зернові не виправдовують сподівання та витрати хліборобів. Кожному виробнику хотілося б отримати більший прибуток від реалізації вирощеного, щоб вистачило якісно підготуватися до сівби, придбати нову техніку. Але це звична ситуація для сільгоспвиробників, коли у жнива пально-мастильні матеріали різко підвищуються в ціні, а вартість збіжжя стрімко падає...

Проте наріканнями, як мовиться, справі не зарадиш, тож трактори вийшли в поле борознити післяжнивні лани, готуючи ґрунт під осінню сівбу.

Світлана КРАМАР, Іванівський район

***

В Ізмаїльському районі практично фінішувало збирання ранніх зернових і зернобобових культур – на 19 липня з 38 тис. 574 га було зібрано урожай із 38 тисяч 280 гектарів.

Аграрії не приховують радості – уперше за багато років район дав такі високі показники: з 12200 га зібрано 49 тисяч тонн озимого ячменю; з 2481 га – 7 тисяч тонн гороху; з 2177 га – 6590 тонн ярого ячменю; озимої пшениці – 88620 тонн із 21100 га; озимого ріпаку – 6380 тонн із 4400 га.

Найкращі показники у ТОВ «Агро­прайм» – 58-60 ц/га (керівниця Лариса Ігнат), ТОВ «Агрокапітал 777» – 60 ц/га ячменю (Михайлина Капаруліна), СК «Еліта» – 44,7 ц/га пшениці та 52 ц/га озимого ячменю (Іван Карайванський), СК «Мукомол» – 41 ц/га пшениці та 51 ц/га озимого ячменю (Петро Бойчев).

Автор: Олег КОЛЄВ, власкор «Одеських вістей», Ізмаїльський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту