![]() |
|
![]() |
![]() |
(Репортаж)
Сьогодні в Україні завершуються міжнародні військові навчання «Sea Breeze»-2016. Майже два тижні багатонаціональна група армійців опрацьовувала бойові завдання в південних регіонах нашої країни.
Двадцять п'ятого липня в Одесі відбулася «морська» частина навчань. Того дня українські військовики зі своїми іноземними колегами продемонстрували, як треба діяти в несподіваних обставинах. Навчальні ситуації наближені до реальних, права на помилку немає.
Першим іспитом стали міни. Команда водолазів з України, Великої Британії та США змогла виявити всі вибухові пристрої, приховані в чорноморській хлані. Міжнародна група швидко злагодилася, впоравшись із завданням на «відмінно». Мовний бар'єр тут не став перешкодою, принаймні тому, що під водою особливо не поговориш. А в критичних ситуаціях конче потрібно розуміти одне одного без слів. Загроза може спіткати всюди.
– В реальному житті можуть трапитися не тільки морські міни, сховані під водою. Бувають ще індукційні міни, які кріпляться на корабель і вибухають із його рухом, – пояснив заступник начальника пошуково-рятувальної служби ВМС України Олексій Нестеров.
Міни були не єдиною перешкодою на шляху військовиків. Ворожу техніку можна знешкодити вправністю рук і кмітливістю. А от боротьба зі стихією може повернутися несподіваним боком.
За сценарієм навчань, на військовому кораблі «Гетьман Сагайдачний» спалахнула пожежа. Споряджені матроси негайно метнулися до осередку небезпеки. Розмотавши пожежні шланги, звитяжні моряки заходилися гасити вогонь. Бризи летіли навсібіч, палубу геть залило водою. Ситуацію швидко взяли під контроль. Але цілком небезпека не минула. І тут на поміч нашим співвітчизникам прийшов румунський рятувальний корвет «ROM FL Sebastian». Корабель вистрілив у небо потужними струменями води, забезпечивши гасіння вогню згори. На причалі військовикам допомагала команда наших вогнеборців. Спільними зусиллями українці й румуни ліквідували пожежу. Корабель було врятовано.
Збоку все це скидалося на голлівудський бойовик. Для повноти картини на кораблях бракувало Чака Норріса або Брюса Вілліса. Було відчуття, що зараз хтось із них ховається глибоко в трюмі, щоб в останню мить порятувати всіх. Кінових героїв ми не дочекалися. Та й навіщо вони тут, коли реальні люди цілком справляються зі своєю роботою?
Зауважмо, що нинішні навчання не обмежилися демонстрацією навичок військовиків. Сьогодні на зміну людям дедалі частіше приходить техніка, забезпечуючи виконання найнебезпечнішої роботи. Серед іншого були представлені сучасні американські геолокатори для пошуку мін. Вони дають змогу виявити й усунути загрозу, не ризикуючи людськими життями.
У кризовий час конче потрібно захистити військову техніку від зазіхань ворога. Та чи не ще важливіше убезпечити людей, уникнути втрат серед особового складу. На балансі ВМС України поки що немає такого надчутливого устаткування. Але є надія, що в майбутньому наша держава надбає таке спорядження для тих, хто захищає її кордони.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |