![]() |
|
![]() |
![]() |
Тридцятого липня в Києві відбулася прес-конференція на тему «Проблеми та виклики для представників кримськотатарського народу після анексії Криму».
Захід проходив у межах проекту «Журналістика толерантності», де висвітлювалися проблеми вразливих верств населення. Кримські татари сьогодні стали однією з таких верств. Переслідувані на батьківщині самопроголошеною владою, вони змушені переселятися до інших регіонів України, зокрема на Одещину.
За даними волонтерської організації «Крим SOS», за останні два роки з окупованого півострова виїхало від 20 до 40 тисяч кримських татар. Однак волонтери самі визнають, що точні цифри визначити неможливо. На материку такі підрахунки не ведуться, та й самі переселенці з Криму не завжди заявляють про свою національну приналежність. Їх турбують насущні питання: як вижити і знайти роботу в чужому місті, влаштувати дітей до школи та дитсадка...
Далеко від рідного дому кримські татари часто виявляються індивідуально ізольованими. В українській глибинці їм складно знайти земляка. А у великих містах люди можуть так і не довідатися про існування одне одного. Тому для представників маленького народу дуже важливо знаходити точки, де вони могли б зустрічатися.
– В Одесі нещодавно з'явилося кафе, де кримські татари можуть поспілкуватися між собою, познайомитися одне з одним, – розповів один із лідерів «Кримськотатарського молодіжного центру» Бекір Сулейманов. – Ті, що раніше не були знайомі, тепер разом обідають, викладають у соцмережі спільні фото.
Активіст відзначив, що робити висновки про формування кримськотатарської діаспори на Одещині зарано. Але можна говорити, що зроблено перший крок для збереження ідентичності маленького народу, що залишився без дому.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |