![]() |
|
![]() |
![]() |
Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва 14—21 липня провів експертне опитування «Політичні підсумки півріччя». В його основі — думки 50 експертів, а для порівняння взято результати аналогічного опитування, проведеного фондом рік тому.
Найважливішими позитивними подіями, які трапилися впродовж політичного півріччя, експерти називають вихід з урядової кризи та формування нового Кабміну без перевиборів, а також активізацію антикорупційної діяльності, передовсім, новими інститутами — Національним антикорупційним бюро та спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Найвагомішими з-поміж негативних подій респонденти назвали інтенсифі-кацію бойових дій на Донбасі та політичну кризу, яка характеризується низькою ефективністю роботи Верховної Ради. Серед подій, які можна ідентифікувати як частково позитивні, а частково негативні, — переважно кадрові питання: новий уряд під керівництвом Володимира Гройсмана та призначення Юрія Луценка новим генпрокурором.
У зовнішній політиці перемогами України можна назвати збереження санкцій проти Російської Федерації, інтенсифікацію роботи з Північноатлантичним альянсом та підписання угоди про зону вільної торгівлі з Канадою.
Основними поразками у внутрішній політиці експерти вважають насамперед відсутність реальних результатів антикорупційної боротьби, а також те, що корупціонери уникають відповідальності. Серед інших поразок України у внутрішній політиці виокремлюють низьку ефективність роботи парламенту й різке підняття тарифів на комунальні послуги.
У зовнішній політиці найбільшою невдачею експерти назвали референдум у Нідерландах, на якому жителі королівства проголосували проти Асоціації «Україна—ЄС», а також відтермінування безвізового режиму з країнами Шенгену.
Експерти доволі посередньо оцінили ефективність роботи президента та Верховної Ради. Так, роботі Петра Порошенка поставили 4,8 бала із 10 мож-ливих (за перші шість місяців 2015-го — 5,2 бала). Оцінка діяльності парламенту ще нижча — 3,7 бала (у січні—червні 2015-го — 4 бали).
Оскільки у квітні відбулася зміна Кабміну, експерти оцінювали роботу як уряду Яценюка, так і уряду Гройсмана. Перший отримав середню оцінку 3,7 бала, другий — 4,7 (за перше півріччя 2015-го уряд Яценюка мав 4,1 бала).
Пріоритетними реформами, які треба проводити українській владі найближчим часом, експерти виділили реформу судів та судочинства, правоохоронних органів та прокуратури і боротьбу з корупцією. Варто зазначити, що судова реформа, а також реформа правоохоронних органів перебували у топ-3 пріоритетів експертів і за підсумками перших шести місяців минулого року.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |