Доля районної лікарні непокоїть сьогодні чи не кожного кодимчанина. Адже від перспектив медустанови чималою мірою залежить здоров’я, а подеколи й життя людей. Тому цьому питанню приділяється багато уваги як у самій ЦРЛ, так і серед мешканців краю.
На останній нараді в райдержадміністрації обговорювалося становище, в якому нині перебуває медична мережа. Порушувалося багато питань, проявлялося чимало суперечностей, висувалися претензії щодо невідповідності фінансового забезпечення вимогам та потенційним можливостям райлікарні.
– Законодавством гарантується безплатна медицина, а фінансової можливості забезпечити це держава не надає. Впоратися з ситуацією самотужки на місцях складно. Наразі немає чіткої концепції. Але, поза сумнівом, ми йдемо до укрупнення і створення госпітальних округів. Що це означає для нашого району? Госпіталі будуть у райцентрах, а Кодима в майбутньому не матиме такого статусу. Найімовірніше, ми ввійдемо до складу Подільського району, – зазначив головний лікар ЦРЛ Сергій Дарієнко.
В такій ситуації очільник медичної галузі району вбачає пріоритетним завданням збереження життєво важливих відділень, бо в умовах нашого бездоріжжя і віддаленості від Подільська та Одеси треба гарантувати людям подання найнеобхіднішої медичної допомоги.
А щоб зберегти ЦРЛ в умовах фінансової кризи, єдиним виходом видається частковий перехід на приватну практику.
В контексті проблем медичної мережі розглядається і питання об’єднання громад, їх впливу на вирішення долі лікарні.
– Якщо район подрібниться, нам можуть не дозволити мати навіть установу первинної медично-санітарної допомоги, і тоді населення точно постраждає. Якщо ж у нас буде єдина громада, то наявність первинної ланки гарантована. Тож ми зможемо, так би мовити, замаскувати під ПМСД і лікарню в Кодимі. Це єдиний вихід, який дає можливість забезпечити людей медичним обслуговуванням на місці, – розмірковує голова РДА Вадим Козачок.
На думку деяких фахівців, створення ланки первинної медично-санітарної допомоги в районі призвело до погіршення обслуговування населення. Адже професійна підготовка фахівців ПМСД відрізняється від підготовки лікарів-ординаторів, наголошували медпрацівники.
– Люди з сіл приїжджають до ЦРЛ з уже запущеними хворобами, хоча регулярні обстеження населення – це завдання сімейної медицини. Об’єднання двох ланок ситуацію не змінить, – наголошують медики ЦРЛ.
Бути чи не бути первинній ланці, – так питання взагалі ставити не можна, зазначалося на нараді. Первинна ланка, на думку С. Дарієнка, має виконувати надважливу функцію – профілактику захворюваності. Чим краще працює первинна, тим менше роботи у вторинної. На жаль, судячи з наявної ситуації, ПМСД явно недопрацьовує, відзначив головний лікар.
Керівництво лікарні вважає первинну ланку пріоритетною, бо вона найближча до людей. Тому її потрібно розвивати.
Залучення висококваліфікованих медиків до району – на часі. А тому обговорено чимало варіантів, цікавих ідей, результати втілення яких привабили б молодих спеціалістів. Однак на заваді багатьом перспективам постає відомий камінь спотикання – нестача фінансів.
Депутат обласної ради Микола Сорочан вважає, що в перспективі треба розглянути питання збільшення зарплати медикам через залучення коштів сільських рад. Адже в ЦРЛ лікуються не тільки кодимчани, але й мешканці сіл.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |