![]() |
|
![]() |
![]() |
Міністр оборони Степан Полторак виступив із низкою повідомлень, пов’язаних із цим процесом.
Зокрема він зазначив, що в його відомстві завершено реорганізацію апарату. Кількість підрозділів міністерства оптимізовано з 25 до 18, а їхня чисельність зменшилася майже на 200 осіб. С. Полторак підкреслив, що у плині реформування передано повноваження від міністра оборони до його заступників, а від заступників – до директорів департаментів. Повноваження для прийняття рішень делеговано разом з відповідальністю за результати роботи. Проведено переатестацію всіх посадовців, у результаті якої 256 працівників міністерства не підтвердили свою придатність для подальшої роботи.
Вирішується і проблема житла для військовослужбовців. З початку року для них і членів їхніх сімей розподілено 765 квартир. Пріоритет надавався учасникам АТО. Але є чимало системних, хронічних проблем, зазначає міністр. І розв’язання житлової проблеми потребує нових підходів. Тому поставлено завдання до вересня розробити сучасну цільову програму забезпечення житлом військовослужбовців та визначити реальний фінансовий ресурс для її виконання.
Міністр оборони генерал армії Полторак назвав низку завдань щодо реформування армії. Це зокрема «внесення змін до положень про Міністерство оборони та Генеральний штаб, завершення формування Об’єднаного оперативного штабу та реорганізація структурних підрозділів Генерального штабу, законодавче врегулювання діяльності Військової поліції, розроблення основних положень логістичного забезпечення Збройних сил відповідно до стандартів НАТО, уточнення та затвердження воєнно-медичної доктрини». За словами керівника оборонного відомства, особливого значення набуває реалізація проектів, які дають змогу швидко наростити спроможність Збройних сил. Зокрема це стосується створення сучасного навчального центру на Яворівському полігоні. У контексті розбудови інфраструктури полігону «Широкий Лан» Степан Полторак поставив завдання завершити до кінця поточного року створення табірного містечка для розміщення однієї бригади. Також до кінця року мають бути завершені першочергові заходи з відновлення фондів військового містечка в Бердичеві з метою створення навчального центру Сил спеціальних операцій. Крім того, міністр оборони наголосив на залученні потенціалу наукових установ до забезпечення оборонної реформи.
Зі свого боку Президент України Петро Порошенко підписав закон, спрямований на поліпшення соціального захисту родин учасників антитерористичної операції, а також указ, що стосується розвитку оборонно-промислового комплексу.
Цим указом введено в дію рішення РНБОУ. Рада національної безпеки і оборони України розглянула питання, пов’язані зі станом справ в оборонно-промисловому комплексі та зростанням обсягів завдань щодо переоснащення Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань сучасним і модернізованим озброєнням та військовою технікою в умовах агресії Російської Федерації.
На основі вивчення зазначених питань РНБО доручила Кабінету Міністрів забезпечити у місячний строк розробку та внесення на розгляд Верховної Ради змін до закону щодо ліцензування розробки, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння. У тримісячний строк уряд має розробити проекти законів щодо забезпечення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій в оборонно-промисловий комплекс шляхом утворення спільних підприємств; особливостей діяльності у сфері розробки та виробництва озброєння й військової техніки; підтримки авіаційної промисловості, передбачивши заходи з оподаткування операцій щодо ввезення на митну територію України літаків іноземного виробництва за договорами оперативного лізингу та встановлення обмежувального ввізного мита на літаки іноземного виробництва, що перебували в експлуатації понад п’ять років, якщо аналоги таких літаків виробляються в Україні; сприяння здешевленню вартості довгострокових кредитів шляхом субсидування з держбюджету частини витрат на сплату відсотків за кредитами, отриманими в українських фінансових установах для серійного виробництва українських літаків, модернізації та технічного переоснащення авіабудівних підприємств.
Урядові доручено у місячний строк підготувати та затвердити державну цільову програму реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2020 року. Крім того, до 1 січня 2017 року мають бути затверджені основні напрями розвитку озброєння та військової техніки на довгостроковий період.
Кабінет Міністрів повинен передбачати у проектах держбюджету фінансування цільових програм розвитку озброєння та військової техніки, оборонно-промислового комплексу.
Урядові також належить розглянути питання щодо списання заборгованості державного підприємства «Суднобудівний завод імені 61 комунара» за спожиту електроенергію перед публічним акціонерним товариством «Миколаївобленерго» та забезпечити постачання електроенергії на підприємство заради виконання ним державного оборонного замовлення щодо відновлення технічної готовності кораблів Військово-морських сил.
РНБО доручила Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, Міністерству оборони України, Державному космічному агентству України та Державному концерну «Укроборонпром» розробити та затвердити до 20 вересня 2016 року «дорожню карту» реформування системи стандартизації та технічного регулювання у сфері розробки та виробництва продукції оборонного призначення.
За офіційними повідомленнями
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.013Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |