![]() |
|
![]() |
![]() |
Офіцер італійської поліції Дієго Турра помер від інфаркту під час сутички з анархістами, що в даному разі представляли міжнародну громадську мережу «Ноу бордер» (у Британії – «Ноу бордерз»; «Без кордонів»). Конфлікт стався в місті Вентимілья провінції Генуя.
Як це часто буває, ЗМІ у поспіху подати новину не з’ясували всього до ладу, тому в перші години після трагічної пригоди «Ла Републіка» свідчила про 52-річний вік поліціянта, оперативні новинарі «Ла Рів’єри24» та «Іль Востро Джорнале» – про 53-річний, а «Ла Стампа» написала, що йому було 50. Як повідомляє «Корр’єре делла Сера», голова профспілки поліціянтів Даніеле Тіссоне з приводу смерті колеги зокрема наголосив, що уряд мусить подбати про те, щоб у подібних акціях брали участь молоді силовики, яких нині в поліції, на жаль, лише 12%.
Все сталося після того, як активісти «Ноу бордер» зайняли колишній пункт розташування пожежників, збираючись провести демонстрацію спільно з мігрантами, розміщеними в тимчасовому притулку Червоного Хреста.
Заради справедливості слід зазначити, що проблема незаконної міграції справді вкрай актуальна. Як повідомляє «Кріщен Саєнс Монітор», за шість місяців цього року в Італії осіли 96000 мігрантів, переважно африканців, майже стільки ж – за аналогічний торішній період. Цього року при спробі перетнути Середземномор’я шляхом до Європи загинули щонайменше 2700 із них, а за той самий час торік – 1970. Ситуація ускладнюється тим, що такі перевезення відбуваються нелегально, поза будь-яким обліком і контролем. Тому не тільки неможливо з’ясувати точні цифри міграцій та катастроф, але й прослідкувати небезпечні маршрути. Крім того, перевезення здійснюються з перевантаженням суден та малокваліфікованими екіпажами, адже у професійних моряків є достойніша робота.
Щоб запобігти жертвам, італійські прикордонні та інші, зокрема й приватні, судна патрулюють води між Лівією та Італією в пошуках кораблів, що втрапили в біду. І небезуспішно: наприклад, лише за чотири дні 22–25 липня італійці врятували 7923 особи.
Що стосується приватних ентузіастів порятунку потопаючих, історію цього руху коротко оповідає англомовна еміратська «The National». Два роки тому американсько-італійська подружня пара Крістофер і Реджина Кетрембоун (або Катрамбоне; Catrambone) уперше вийшла в море з метою подати допомогу мігрантам, які опинилися в небезпеці у Середземномор’ї. Від серпня 2014 року заснована ними позаурядова Станція допомоги мігрантам на воді врятувала 14000 чоловік.
Торік із такою ж метою була заснована франко-італо-німецька «SOS Середземномор’я». Її керівниця Софі Бо говорить: «Ми не можемо просто так полишити людей на погибель».
До справи долучилися ще кілька організацій, як спеціально створених, так і таких, що розширили поле діяльності.
Згадані ж «Ноу Бордер» (або «Ноу Бордерз») існують із 1999 року і займаються підтримкою свободи пересування та опором контролеві над міграціями. Мають своїх представників і в Україні. Свою діяльність активісти руху обґрунтовують потребою боротися з проявами ненависті у суспільстві.
Очевидно, що Європа зіштовхнулася з вузлом проблем політико-економічного і етичного порядку, який дедалі важче розв’язати, зберігши при цьому всі принципи, що лежать в основі буття континентальної спільноти, і забезпечивши захист життя кожної людини.
На минулому тижні британські парламентарі виступили з різкою критикою європейської політики щодо міграцій, вважаючи, що слід було заздалегідь подбати про цілком передбачувані наслідки поточних процесів. Уряди європейських країн були надто повільні у своїх діях, і в результаті ситуація стає щодня складнішою для розв’язання, вважають британці.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |