В межах реалізації програми соціально-економічного розвитку Любашівської селищної ради кошти, отримані від акцизного збору та єдиного податку, витрачатимуться на благоустрій селища, зокрема на поліпшення дорожньої інфраструктури. Адже в Любашівці та в підпорядкованому селищній раді селі Вишневому – понад сто вулиць і провулків загальною довжиною кілька сотень кілометрів.
Любашівський селищний голова Геннадій Павлов розповів, що нарівні з державними дорогами, про капітальний ремонт яких ведеться мова на всіх рівнях впродовж десятків років, потребують облаштування й місцеві автошляхи, вкрай понівечені технікою і часом. Тож за підтримки депутатського корпусу, без очікування коштів від обласної та центральної влади селищна рада самотужки фінансує дороговартісний ремонт дорожнього полотна, спрямувавши понад два мільйони гривень із власної скарбниці.
Ще торік за дорученням Геннадія Анатолійовича фахівці ретельно обстежили всі комунальні дороги селища та визначили пріоритетні ділянки, що потребують негайного втручання шляховиків. Частину вулиць іще до початку літа відремонтували фахівці фермерського господарства «Зоря-2» та ПП «Кайман-Юг» (керівник Григорій Байрамов). Найпроблемніші ділянки було заасфальтовано. Згодом частину любашівських вулиць засипали спеціальною сумішшю зі щебенем, загрейдерували та утрамбували котком. У перспективі і їх заасфальтують, і вони нарешті стануть проїжджими та служитимуть довше. Доречно додати, що вартість ремонту одного квадратного метра дорожнього полотна у виконанні шляховиків Григорія Байрамова становить триста п’ятдесят гривень, а у його конкурентів – півтори тисячі. До того ж фірма повертає до селищного бюджету п’ять відсотків освоєної нею суми у вигляді податків.
– У нас є велике бажання якісно відремонтувати всі дороги селища від центру до найвіддаленіших околиць, але його здійснення обмежене браком коштів. Тому без допомоги з державного бюджету та сприяння депутатів обласної ради реалізувати плани буде вкрай складно. Та, як кажуть, до Бога взивай, а рук докладай, тому дорожню проблему поки що вирішуємо власними силами, – підкреслив Геннадій Павлов. – Насамперед завершимо планований поточний ремонт ряду вулиць, а в цьому місяці в межах проектно-кошторисної документації перейдемо до їх асфальтування. Намагаємося облаштувати найвіддаленіші куточки. Приклад цього – вулиця Пушкіна. Разом з тим розпочали будівництво тротуару від центральної вулиці Володимира Князя до Ощадбанку. Задля безпеки дорожнього руху встановили десяток дорожніх знаків. Біля дитсадочка «Казка», де вранці і ввечері завжди людно, на вулиці з’явився спеціальний бордюр, так званий лежачий поліцейський. Аналогічні пристрої для обмеження руху автотранспорту намірюємося встановити біля обох любашівських шкіл.
Мешканці та гості селища добре пам’ятають зношені дороги райцентру. Та завдяки місцевій владі шляхове господарство невпинно налагоджується. Хочеться вірити, що на ремонт доріг знайдуться кошти в державному та обласному бюджетах, і в недалекому майбутньому райцентрівські автомагістралі таки наблизяться до європейських стандартів.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |