![]() |
|
![]() |
![]() |
«Тривожна» кнопка Державної служби охорони (ДСО) користується дедалі більшою популярністю на ринку охоронних послуг. Найчастіше її встановлюють у магазинах, барах та розважальних закладах, тобто там, де є велике скупчення людей. Завдяки такій послузі багатьох конфліктних ситуацій, які могли б мати продовження з неприємними наслідками, вдалося уникнути.
Про такий вид послуг для населення під час брифінгу в інформагенції «Одеса-медіа» розповідали представники ДСО в Одеській області.
Викликати правоохоронців, наголошували учасники брифінгу, може кожен громадянин, який став свідком чи потерпілим унаслідок вчинення злочину або правопорушення. Для цього потрібно лише відшукати наліпку жовтого кольору «Терміновий виклик міліції» (таку, як правило, розміщують на склі вітрини чи в іншому місці, примітному для очей) та попросити працівника торговельного чи розважального закладу натиснути спеціальну «тривожну» кнопку.
Одразу ж після її натискання на пульт централізованого спостереження надходить сигнал, а чергова передає інформацію найближчому до місця виклику наряду групи затримання. Правоохоронці за лічені хвилини приїздять на місце події та затримують правопорушників чи розбираються в ситуації, яка виникла. Йдеться про 2—10 хвилин. Загалом в Одесі працює 10 груп затримання, з яких на місце виклику прибуває дві-три, якщо це бійка чи інший серйозний конфлікт. Часто достатньо й однієї групи, щоб розрядити ситуацію.
На Одещині встановлено понад 800 «тривожних» кнопок, з них майже 600 — в обласному центрі. Вони, наприклад, є в супермаркетах мережі «Сільпо», «Fozzy», «Таврія В», інших великих продовольчих магазинах, при деяких вуличних кіосках, у дельфінарії, кафе і клубах на Ланжероні, в Аркадії, Лузанівці тощо.
Користуватися «тривожною» кнопкою слід в екстрених випадках. Ніхто не відміняв і виклику поліції телефоном.
До слова, кожен громадянин має право убезпечити власне помешкання чи бізнес, встановивши на законних підставах «тривожну» кнопку. Дедалі частіше таким видом послуг починають користуватися школи та дитячі садочки Одещини. Як правило, ініціаторами захисту дітей від можливих неприємностей виступають батьки.
Для користування такою послугою доведеться одноразово сплатити суму від 5 тисяч гривень, а щомісячне обслуговування обходиться у 500—600 гривень.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |