![]() |
|
![]() |
![]() |
Голова Одеської обласної державної адміністрації у звичайний для нього спосіб – критично та безкомпромісно – оцінив результати України на Олімпійських іграх у Ріо.
«Катастрофічно погані результати України на Олімпіаді. Нас випередили Азербайджан, Казахстан, Угорщина, Куба, Кенія, Ямайка та інші країни, набагато менші, ніж Україна, і за розміром, і за потенціалом… Найкумедніше, що наші результати абсолютно не відображають величезний спортивний потенціал України. Зазвичай після такого провалу як мінімум міністр спорту повинен піти у відставку. Я підозрюю, що в умовах договірняка, за яким був утворений уряд, цього не станеться», – написав Міхеіл Саакашвілі у «Фейсбуці».
Деякі твердження нинішнього голови ОДА вже спростували користувачі інтернет-мережі. Наприклад, Азербайджан знаходиться на 39 місці у медальному заліку, в той час як Україна посіла 31 місце. Українські спортсмени вибороли одинадцять медалей, з яких дві є золоті, п’ять – срібні та чотири – бронзові.
Міністр молоді та спорту Ігор Жданов теж відгукнувся на звинувачення, оприлюднивши свій наказ від третього березня цього року, згідно з яким за минулий рік на Одещині під керівництвом Саакашвілі було знищено 64 об’єкти спортивної інфраструктури, а Одеська область пасе задніх в офіційному рейтингу з літніх олімпійських видів спорту – впритул із зруйнованими війною Луганською та Донецькою областями.
Найкумедніше, що такі результати роботи Міхеіла Саакашвілі як голови ОДА абсолютно не відображають величезний спортивний потенціал Одеської області, саркастично зауважує міністр.
Та хай їм грець – тим рейтингам олімпійських видів спорту. Одеська область – найбільша за територією і чи не найперша щодо вигідності розташування в країні. Згідно з інформацією Державної служби статистики України, за даними першого кварталу 2016 року Одещина знаходиться лише на дев’ятому місці за сумою капітальних інвестицій – нас випереджають Київська, Дніпровська, Львівська, Харківська та Донецька області. Навіть сусідня Миколаївська в цьому рейтингу на сьомому місці. В першому кварталі 2015 року на кожного жителя області припадало 500 гривень інвестицій. У січні – березні поточного року цей показник зріс аж до… 697 гривень. Та й чи збільшився він реально – ще питання, якщо зважити на інфляційні процеси. Загальна сума інвестицій першого кварталу поточного року склала лише 1,7 млрд гривень, а відсоток закордонних інвестицій від загальної суми надходжень у нинішньому році скоротився до жалюгідних 0,2%.
І нарешті, Міністерство регіонального розвитку у нещодавній розсилці сповістило про те, що Одеська область входить у трійку лідерів за невикористанням державної субвенції на проекти розвитку інфраструктури для об’єднаних громад. Тобто децентралізація і реформи, про які так запально розповідає Міхеіл Саакашвілі, на керованій ним Одещині чомусь буксують.
Зазвичай після такого провалу як мінімум голова виконавчої влади Одещини повинен піти у відставку. Я підозрюю, що в умовах договірняка, за яким він був призначений, цього не станеться.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |