Минулої неділі, 21 серпня, на площі біля пам’ятника Дюку де Рішельє всі охочі одесити перевірили своє знання української мови, взявши участь у першому публічному масовому диктанті під відкритим небом.
На участь у диктанті, який відбувся у рамках «Вишиванкового фестивалю», через інтернет зареєструвалися 150 осіб. Організатори, розуміючи, що не всі, хто попередньо зголошується, приходять на захід, підготували 120 місць... і прорахувалися! Тож у результаті частині присутніх довелося писати диктант на лавках, які огороджували місце публічного іспиту, але це, як бачите на одній із світлин, аж ніяк не згасило їхнього ентузіазму.
Для диктанту був обраний уривок з роману Юрія Яновського «Майстер корабля», де порушується питання культури нації, що є дуже символічним та важливим для України зараз.
Текст диктанту зачитала заступник декана філологічного факультету ОНУ ім. І.І. Мечникова доцент Наталія Коробкова. Справившись із своїм завданням, вона, зокрема, зауважила: «Сьогодні була прекрасна атмосфера. Спочатку я дуже хвилювалася, а потім нас щось об’єднало, якась своєрідна «хвиля», на яку ми всі налаштувалися. Я вважаю, що не тільки хендмейд повинен представляти нашу культуру, а такі ось молоді та креативні люди, які не бояться показати, що ми — українці в українському місті Одесі. Те, що сьогодні прийшла така кількість людей, свідчить, що людям важливо не тільки те, як вони виглядають зовні, але і внутрішньо».
Перевіряли диктант викладачі ОНУ ім. І.І. Мечникова та вчителі української мови одеських шкіл, очолювала журі професор кафедри української мови Лариса Анатоліївна Семененко.
Роботи оцінювалися у двох вікових номінаціях — до 18 та після 18 років. У першій віковій групі був названий один переможець — Андрій Куцак, а в старшій найкраще написав диктант Юрій Батан, на другому місці — Тетяна Димахіна, третє розділили Дмитро Семенець та Тетяна Глуговська.
Переможці акції отримали сертифікати на придбання вишиванок у магазині «Фолк мода» на ярмарку «Вишиванкового фестивалю»: за перше місце — на 1500 гривень, за друге — на 1000, за третє — на 500 гривень.
«Я абсолютно задоволена цією акцією. Ми раді, що люди відчули цінність такого заходу! Відгуки неймовірні. Дякую викладачам, які допомогли нам перевіряти роботи, школам, що надали парти, та адміністрації Воронцовського палацу за використання залів для перевірки робіт. Цей захід — не просто яскравий флешмоб. У нього значно важливіші цілі — просвітництво, популяризація української мови. Це новий рівень. Це можливість показати більш глибокий патріотизм, продемонструвати свідомість громадянина держави. Знати і вчити українську мову — модно!» — наголосила голова оргкомітету «Вишиванкового фестивалю» Наталя Мажарова.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |