У зв’язку з тим, що після Другої світової війни у водах Чорного моря залишилося багато мін, актуальним є вдосконалення засобів їх пошуку та нейтралізації.
З метою підвищення взаємосумісності і ефективності боротьби з мінами та в межах програми Євразійського партнерства в Одесі пройшов міжнародний семінар із протимінної боротьби. Під час заходу представники ВМС ЗС України разом із американськими, болгарськими та румунськими партнерами обговорили концепції протимінних практичних дій країн-учасниць, основи ведення протимінної боротьби та нові підходи в реалізації цього важливого виду військово-морської діяльності.
Тимчасовий виконувач обов’язків першого заступника командувача ВМС ЗС України контр-адмірал Андрій Тарасов під час відкриття семінару наголосив, що для українських ВМС, як і для будь-якого флоту, є важливими питання протимінної боротьби та вивчення світового досвіду.
У плині семінару українські військові моряки ознайомилися з організацією системи управління ВМС США щодо з'ясування підводної обстановки та з досвідом із протимінної боротьби. Американські партнери розповіли учасникам заходу про спеціалізоване обладнання, яке стоїть у них на озброєнні, про керівні документи ВМС США, що регламентують підготовку військовослужбовців до протимінної боротьби. Крім того, представники ВМС ЗС України разом із болгарськими та румунськими партнерами також ознайомилися з управлінням і організацією підготовки спеціалістів і бойових підрозділів протимінної боротьби на кораблях флоту та у відповідних навчальних центрах США.
За словами фахівця ВМС США із протимінної боротьби капітана третього рангу Тімоті Ліндсея, у ВМС США широко застосовуються тральщики-шукачі мін класу «Avenger», які призначені для виявлення, локалізації, класифікації та подальшого знищення або витравлювання якірних і донних мін будь-якого типу у прибережних районах. Офіцер охарактеризував їх. Консультації та напрацювання робочих груп Військово-морських сил України, США, Болгарії та Румунії стосовно успішної реалізації концепції протимінних практичних дій країн Чорноморського регіону триватимуть і далі.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |