![]() |
|
![]() |
![]() |
У четвер, 1 вересня, на Одещині розпочали свою роботу 25 бюро, в яких громадяни безоплатно зможуть отримувати потрібну правову допомогу. Про це йшлося під час брифінгу директора регіонального центру надання вторинної правової допомоги населенню Одеської області Світлани Клішиної і керівників новостворених одеських міських бюро Євгенії Тігомір, Ірини Бондаренко та Алли Лавренюк.
Бюро правової допомоги, які діятимуть у кожному районі області, а також в Одесі як самостійні підрозділи місцевих центрів з надання безоплатної вторинної допомоги, створені за ініціативою Міністерства юстиції України в рамках реформи територіальних органів юстиції. Що важливо: організація таких бюро не потребувала додаткових видатків з державного бюджету: їх ресурсне забезпечення здійснене за рахунок майна і коштів районних та міських управлінь юстиції.
Бюро правової допомоги, йшлося на брифінгу, стануть для людей осередками нових можливостей реалізувати свої законні права. Вони задумані як своєрідні соціальні хаби, покликані підвищити правову спроможність територіальних громад і кожного їх члена. Це — ключ і до запобігання корупції на побутовому рівні, і до подолання бар’єрів для участі домогосподарств та підприємців в економічному житті, і до ефективної реалізації виборчого права та права на самоврядування. Це пункти доступу до права і правосуддя.
У цих бюро, які працюватимуть у форматі так званого вільного простору (без окремих кабінетів, керівника, секретарки, тобто звичних нам бюрократичних атрибутів), кожен зможе скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції та отримати безоплатну первинну правову допомогу — правову інформацію та консультації.
Якщо конкретніше, то йдеться про отримання роз’яснень і консультацій, скажімо, з питань оформлення субсидій, успадкування майна, інших майнових прав, нарахування та перерахунок пенсій, соціальних виплат тощо.
Соціально незахищені громадяни при пред’явленні відповідних документів, які підтверджують їх статус, тут же матимуть доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги — складання процесуальних документів та представництва в суді, що гарантує їм держава. Для людей робота таких бюро стане великою зручністю. Як у вирішенні незначних побутових ситуацій, так і серйозних питань.
Не всі ми маємо власних адвокатів, які допомагали б вирішувати правові питання. Часто людина навіть не знає, куди їй звернутися за роз’ясненнями та де і від кого чекати підтримки. Допомогти справитися з будь-якою проблемою охоче беруться у приймальнях депутатів, особливо перед виборами, але якої якості там надаються правові послуги — достеменно ніхто не скаже. Недешево обходять-ся послуги і в приватних адвокатських конторах. А тут, будь ласка, безоплатно все розкажуть і покажуть.
Не кожен, припускаю, знає, що сьогодні в Україні є значна кількість відкритих реєстрів, запроваджених Мін’юстом. Як-от реєстр речових прав на нерухоме майно, реєстр фізичних та юридичних осіб-підприємців. Громадянам покроково пояснять, як цими реєстрами за необхідності користуватися. Наприклад, дітям можна буде дізнатися про те, кому відписане майно батьків чи інших близьких родичів. Цікавим ресурсом є й публічна кадастрова карта, на якій безкоштовно можна довідатися, у кого у власності перебуває та чи інша земельна ділянка.
Слід зауважити, що на працівників бюро покладені й обов’язки просвітницької роботи серед населення: лекції, організація тренінгів та семінарів, інші заходи на правничу тему.
Щоб дізнатися, де розташоване найближче до вас бюро безоплатної правової допомоги, можете скористатися довідковим телефоном, який, запевнили учасники брифінгу, працюватиме у цілодобовому режимі: 0-800-213-103.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |