![]() |
|
![]() |
![]() |
Як заявив Reuters представник генштабу Литви, його країна передала Україні близько 150 тонн боєприпасів.
Йдеться передусім про патрони калібру 5,45 мм для автоматів Калашникова, які литовська армія більше не використовує. Передача відбулася 2 вересня, вперше з 2014 року.
«Ми посилаємо Україні повідомлення, що вона не сама, — сказав міністр оборони Литви Юозас Олекас. — Литва послідовно допомагала Україні в її боротьбі за територіальну цілісність і захист власних цінностей, і ми хотіли б продовжувати допомагати, наскільки ми можемо».
До початку збройного конфлі-кту на Донбасі патронний завод в Україні працював у Луганську. Зараз Україна розглядає питання будівництва нового такого виробництва, зауважує у зв’язку з цим Deutsche Welle.
До речі, у понеділок, 5 вересня, в інтерв’ю агентству dpa міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс назвав абсолютно неприйнятною пропозицію міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра про контроль над озброєннями у Східній Європі. Литовський дипломат заявив, що його країна не може «навантажувати себе додатковими лімітами і встановленням верхніх меж» у питаннях озброєння, бо ситуація в регіоні все ще залишається нестабільною, а Росія досі не дотримується досягнутих домовленостей у сфері безпеки.
Навпаки, впевнений Лінас Лінкявічус, обороноздатність Литви необхідно зміцнювати, оскільки на певних позиціях залишаються прогалини.
Цій заяві очільника зовнішньополітичного відомства Литви передувала стаття у газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung, в якій Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив про необхідність введення контролю за нарощуванням озброєнь у Європі. Зокрема, він зажадав ввести ліміт і контроль на поставки зброї в регіонах, де потрібна особлива обережність при здійсненні військової полі-тики. Як приклад такого регіону німецький міністр навів країни Балтії. І це при тому, що з моменту початку агресії РФ проти України російські військові кораблі й літаки дедалі частіше фіксують поблизу повітряних і морських кордонів балтійських держав.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |