![]() |
|
![]() |
![]() |
Період, протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу. Це визначено в статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Період отримання допомоги по безробіттю підтверджується до 1 січня 2010 року на підставі записів у трудовій книжці, а починаючи з 1 січня 2010 року — довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб, за інформацією відділу персоніфікованого обліку.
Якщо ж особа, перебуваючи на обліку у службі зайнятості, не отримує вказану допомогу, цей період не враховується у страховий стаж.
Як приймається рішення про призначення пенсії?
Право особи на одержання пенсії встановлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів. Для цього орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення (у визначений законом тримісячний термін) додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Пунктом 5 статті 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон) встановлено, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
При цьому не пізніше 10 днів після винесення рішення він видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення, зокрема, про відмову в призначенні пенсії із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.
Коли поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, вона призначається протягом 10 днів від дня звернення.
Якщо ж поданих документів недостатньо, управління Пенсійного фонду при прийомі заяви письмово (у вигляді розписки) повідомляє про те, які документи необхідно подати додатково. Про це в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. За умови, що документи, яких не вистачало, будуть подані не пізніше трьох місяців (із дня повідомлення про необхідність їх подання), днем звернення за призначенням пенсії вважатиметься день прийняття заяви. А це впливає на дату, з якої пенсію буде призначено.
Так, якщо додаткові документи (зазначені у розписці) будуть надані до Пенсійного фонду у тримісячний строк, розмір пенсії переглядається з дати призначення пенсії.
Отже при зверненні особи за призначенням пенсії, управління Пенсійного фонду:
- приймає та реєструє заяву на призначення пенсії;
- надає особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк;
- на бажання особи, надає їй допомогу в отриманні документів, яких не вистачає.
Пенсійне законодавство: роз’яснення спеціаліста
Які зміни відбулися в списках виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких надає право на пенсію за віком на пільгових умовах?
Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 №461 затверджено оновлені списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких надає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
У Список № 1 увійшли виробництва, роботи, професії, посади й показники на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими умовами праці.
У Список № 2 включено виробництва, роботи, професії, посади й показники на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці.
До таких робіт належать, зокрема, гірничодобувні роботи, підготовка руди, металургія та обробка металу, виробництво кислот і лугів, хімічне виробництво, виробництво вибухових речовин та ремонт електричного обладнання, виробництво скла, кераміки, синтетичних волокон, паперу.
Крім того, право на пільговий вихід на пенсію мають працівники поліграфії, залізничного транспорту, виробництв, пов'язаних із радіоактивними речовинами.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |