ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Абітурієнтські пріоритети
17.09.2016 / Газета: Одесские известия / № 73(4896) / Тираж: 18937

У вересні чималу увагу ЗМІ приділяють новому навчальному року. Не виняток і польська «Жечпосполіта», яка подає відомості про результати вступу до ряду провінційних вишів.

У Лодзькому університеті (120 кілометрів на південний захід від Варшави. Населення міста – близько 740 тисяч чоловік), який розрахований на 8727 місць для першокурсників, станом на початок вересня було прийнято на конкурс 6728 кандидатів у студенти. Найконкурентнішими спеціальностями виявилися психологія (понад дев’ять чоловік на місце), англійська філологія та журналістика (понад шість). Охочих на початок вересня (останній термін подання заяв настав 15-го) іще чекали археологія, філософія, історія мистецтва, військові дослідження, інформатика та політологія. Торік у цьо­му виші було впроваджено такі нові спеціальності, як міжнародна журналістика, кінознавство, новітні ЗМІ та цифрова культура, німецькі дослідження, міжнародні фінанси, внутрішня безпека. Особливу увагу зацікавлених «Жечпосполіта» звертає на такий новий фах, як муніципальна економіка.

Низький рейтинг інформатики в університеті аж ніяк не свідчить про непопулярність цієї професії загалом – справа у спеціалізації вишу. В цьому переконує торішній конкурс у Лодзькій політехніці, де на даний фах був конкурс майже п’ять чоловік на місце і зрештою з 17763 кандидатів на навчання прийняли тільки 3640.

Цікаво, що Лодзький університет має філію в Томашуві Мазовецькому, місті з 65-тисячним населенням, розташованому за годину їзди від Лодзі. Там на останньому етапі вступів теж були вільні місця на всі спеціальності.

У Познанському університеті імені Адама Міцкевича станом на початок вересня теж іще залишалися вільні місця за кількома професіями, а найпопулярнішими серед абітурієнтів цього року є норвезька й англійська філологія (22 кандидати на місце), шведська й англійська філологія (20), геодезія та картографія (10), підприємництво та бізнесове право (понад 7), китайська й англійська філологія (теж понад 7).

У Познанському економічному університеті вільних місць не залишилося вже в серпні. Найпопулярніші спеціальності – економіка (троє на місце), фінанси й облік (п’ятеро), економічне право (троє), підприємництво (четверо).

У Познанському природничому університеті на 1800 місць у першому наборі прийнято 1450 чоловік, тобто теж на початок вересня залишалися вільні місця. Найбільше охочих було навчатися ветеринарної справи (17 на місце), дієтетики та біотехнологій (по шість).

Познань розташована за 310 кілометрів на захід від Варшави. Населення – близько 550 тисяч чоловік. Слід гадати, у природничому університеті тут навчаються не лише мешканці Великопольського воєводства, центром якого є місто.

У Зеленогурському університеті (розташована за понад 450 км на захід від Варшави 120-тисячна Зелена Гура – один із двох адмінцентрів Любуського воєводства) найбільшою популярністю цього року користується лікарська справа – 20 осіб на місце. А загалом тут на початок вересня ще приймалися документи практично на всі шістдесят пропонованих вишем спеціальностей, зокрема й на вельми затребувані психологію, право, інформатику, англійську філологію, медсестринську справу та логістику. З нових професій тут нині впроваджено комунальну енергетику, медичну фізику, міжкультурні зв’язки.

Автор: Іван Ткаченко


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту