![]() |
|
![]() |
![]() |
Вісімдесят першокурсників сіли за студентські лави державного професійно-технічного навчального закладу «Ісаївський професійний аграрний ліцей». Набір на навчання згідно з регіональним замовленням проводився винятково з випускників 9-х класів. Раніше зараховували й одинадцятикласників, тому зараз студентів навчається на півсотні менше.
Це один із небагатьох навчальних центрів такого типу, що готує трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водіїв, електрогазозварників. Дівчата здобувають не менш престижну професію кравця. Студенти денного навчання забезпечуються стипендією, триразовим гарячим харчуванням, гуртожитком. Щасливчики, яким усміхнулася доля, впродовж трьох років навчатимуться у найживописнішому місці Миколаївського району, у стінах легендарного, оповитого таємницями і легендами, палацу Курисів, розташованого на березі романтичної річки Тилігул. У первозданному вигляді тут збереглися не лише всі приміщення, в яких розташовані навчальні аудиторії, але навіть художнє ліплення, кахлі та вітражі.
Сьогодні тут 205 учнів, із яких 40 – сироти й інші діти без батьківського піклування. Є також вихованці Троїцького, Кілійського та Миколаївського інтернатів.
Якщо говорити про матеріально-технічну базу, то, крім сільгоспінвентарю, є 9 тракторів та 11 автівок. Ґрунтовну освіту надають 9 досвідчених педагогів і 19 майстрів. Здобуті знання механізатори закріплюють на практичних заняттях, обробляючи 580 гектарів ріллі. За словами директора закладу Сергія Ісаєнка, закуплено необхідний матеріал для проведення осінньої посівної.
Чимало юнаків з Одещини, пройшовши хорошу професійну школу в Ісаєвому, здобули благородну професію хлібороба і сьогодні отримують достойну заробітну плату. На потужних комбайнах і тракторах борознять пшеничні лани, збирають високі врожаї хліба, готують ґрунт, сіють агрокультури. Багато ліцеїстів, не зупиняючись на досягнутому, вступають до вишів. Так, цьогорічна випускниця Антоніна Стадник із Любашівки, навчаючись у ліцеї, стала переможницею конкурсу ім. Петра Яцика і здобула третє місце в мовно-літературному конкурсі ім. Т.Г. Шевченка. Нині ж навчається в Уманському державному університеті ім. П. Тичини.
Щодо професії кравчині, то найталановитіші дівчата проявляють себе в якості модельєрів і на випускних балах дефілюють у вишуканих сукнях власного дизайну та пошиття. Послугами випускниць-кравчинь охоче користуються провідні виробники брендового одягу в Одесі, Вознесенську та інших містах України. Потрібно додати, що згідно зі статистичними даними, достойну роботу знаходять сто відсотків випускників ліцею. В межах культурно-виховної роботи у стінах закладу працюють різноманітні гуртки. Вирують спортивні пристрасті. Одне слово, нудьгувати не випадає.
Після п’ятиденного навчального тижня охочих відвідати рідних, близьких і коханих підвозять до траси Одеса – Київ, щоб їм було зручно дістатися додому рейсовим автобусом або маршруткою.
Серед головних проблем, що турбують педагогічний колектив, – фінансування (з 1 січня 2016 року проводиться з обласного бюджету), без якого життя в аграрному ліцеї просто зупиниться. Без сумніву, доля Ісаївського професійного аграрного ліцею, як і решти аналогічних закладів області, залежить, на мій погляд, від депутатів обласної ради, які на черговій сесії розглядатимуть це вкрай важливе питання.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |