У понеділок, 19 вересня, чиновникам Одеської міськради довелося в буквальному сенсі йти на роботу по грошах. Біля входу в мерію активісти «Антикорупційного офісу» встановили інсталяцію «40 мільйонів гривень» у натуральну величину.
Інсталяція, яка символізувала 800 пачок по 50 тисяч гривень у кожній, зайняла близько 10 квадратних метрів. У такий спосіб активісти вирішили привернути увагу до колосальних сум, які недоотримує бюджет Одеси внаслідок надання пільг на паркувальний збір операторам стоянок.
«Одеса — оригінальне місто. Місто, в якому отримували свій безцінний досвід прототипи Остапа Бендера, Соньки Золотої Ручки і Джеймса Бонда. Тому навіть до питання розкрадання міського бюджету в Одесі підходять оригінально. Якщо в інших містах крадуть з бюджету, то у нас гроші крадуть ще до того, як вони туди потрапляють», — зауважує голова «Антикорупційного офісу» Олексій Чорний.
У народі побутує думка, що зайвих грошей не буває, однак, схоже, чиновники Одеської міськради вирішили спростувати цей стереотип. «Антикоруп-ційний офіс» провів розслідування і порахував, скільки грошей міг би отримувати бюджет міста, якби не надавалися пільги на паркувальний збір операторам стоянок. Сума вийшла значною — понад 40000000 гривень.
Цього року пільгу отримали 192 стоянки, які займають площу близько 30 гектарів. Арифметика проста. Відповідно до чинного тарифу за кожен квадратний метр стоянки її оператор повинен платити 0,41 гривні на добу. Стоянки-пільговики, як уже мовилося, займають майже 30 гектарів землі і мали б поповнити міський бюджет в 2016-у приблизно на 47 мільйонів гривень. Та оскільки їм надається знижка у 90% і 60%, до бюджету потрапляє лише близько 5,5 мільйона, а 40 мільйонів стають приємним бонусом до доходів організаторів стоянок.
«Антикорупційний офіс» вирішив з’ясувати, скільки втрачають одесити через небачену щедрість міськради для обраних операторів стоянок. Громадські діячі підрахували, що за 40 мільйонів гривень можна було б:
встановити 2000 нових ліхтарів вуличного освітлення;
посадити 100000 дерев;
обладнати 6 кілометрів нових тротуарів, з пандусами для інвалідів і велодоріжками;
придбати 8 нових тролейбусів;
прокласти 4 кілометри нових доріг (по 4 смуги);
висадити 1,3 квадратних кілометрів газонів;
подарувати 10000 дітей путівки в літній табір;
придбати 53 нових машини «швидкої допомоги»;
встановити 500 нових зупинок громадського транспорту;
відремонтувати 80 фасадів в історичному центрі міста.
«Ми щиро дивуємося, чому Одеса та одесити повинні позбавлятися всіх цих благ на догоду чиїмсь корупційним та бізнес-інтересам», — зазначають активісти «Антикорупційного офісу».
Матеріали зібрані в рамках проекту «Громадський контроль Одеської міськради», який реалі-зується організацією «Антикорупційний офіс» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |