ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Маєш сумніви? Обстежся на ВІЛ
22.09.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 81(21759) / Тираж: 8525

Безстрокова акція під цією назвою стартувала на Одещині. Її організаторами виступили місцеві ВІЛ-сервісні та молодіжні організації, які об’єдналися довкруж ідеї, запропонованої Одеським обласним центром профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом.

Лише за один день послугами пересувної лабораторії, яка працювала в центрі Одеси, скористалися більше 50 осіб. Окрім анонімного експрес-тестування, городяни та гості міста, за бажанням, могли взяти контрацептиви, поспілкуватися з волонтерами, які доступно розповідали про те, як не заразитися вірусом імунодефіциту, відповідали на численні запитання зацікавлених.

Найчастіше уточнювали: що таке ВІЛ і що таке СНІД? У чому між ними різниця?

ВІЛ — це вірус імунодефіциту людини, розповідали людям волонтери, який вражає, в основному, імунну систему. СНІД — це синдром набутого імунодефіциту, що є кінцевою стадією ВІЛ-інфекції. А якщо коротко, то ВІЛ-інфекція — це та стадія хвороби, коли вірус перебуває в організмі, руйнує імунну систему, але ще не має зовнішніх проявів. СНІД — це стадія хвороби, коли організм людини вже не в змозі боротися з різними недугами. Вони прогресують, що може призвести до непоправного. За останнє десятиліття тільки наша область втратила кілька тисяч людей, переважно молодого віку, яких здолав СНІД.

Або ще таке типове запитання: я хотів (хотіла) перевіритися на ВІЛ, але не знаю, куди мені звертатися; якщо у мене знайдуть вірус, то кому і куди про це повідомлять?

Волонтери відповідали: ти можеш звернутися до Центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом або до кабінетів «довіри», які працюють у кожному райцентрі області, при навчальних закладах і при більшості поліклінік, або до кабінету інфекційних захворювань, або до дільничного/сімейного лікаря за місцем проживання. Там можна отримати консультації кваліфікованих фахівців з усіх питань, пов’язаних з наркоманією, ВІЛ/СНІДом та інфекціями, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), і при бажанні здати аналізи крові на ВІЛ.

У цьому випадку фахівець проведе дотестове консультування з метою виявлення мотивації для обстеження. Після отримання результатів дослідження він же проведе післятестове консультування, спрямоване на психологічну підтримку (якщо ти ВІЛ-інфікований), або дасть рекомендаційні поради з подальшої поведінки у разі негативної відповіді (адже щось же привело тебе на обстеження).

У випадку, якщо у тебе знайдуть вірус ВІЛ, повідомляти нікуди не будуть, просто ти пройдеш реєстрацію як ВІЛ-інфікований у Центрі профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД, де отримуватимеш повноцінне лікування. Воно безоплатне.

Такі пересувні лабораторії час від часу працюватимуть у різних місцях Одеси, а також виїжджатимуть у райони області. При нагоді скористайтеся пропонованою послугою.

Автор: Яна СТАСІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту