![]() |
|
![]() |
![]() |
Велику та досить добру справу розпочато в Одесі колективом Науково-дослідного центру ЗС України «Державний океанаріум».
Завдяки зусиллям представників цієї установи в місті відбувся перший сеанс дельфінотерапії для військовослужбовців, які брали участь в АТО.
Як розповів начальник науково-дослідного управління гідробіоніки та службового використання морських тварин Науково-дослідного центру ЗС України «Державний океанаріум» полковник Денис Зубрицький, ідея такого методу лікування виникла торік. Метою проекту є сприяння соціально-психологічній реабілітації учасників АТО.
– З цією пропозицією ми звернулися до керівництва Одеського дельфінарію «Немо». Там залюбки підтримали нашу ініціативу. Завдяки укладеному між нами договору нещодавно перші п’ять військовослужбовців уже мали змогу поспілкуватися з дельфінами на воді, а загалом до кінця року планується проведення ще близько 20 таких сеансів із учасниками АТО, – розповів полковник Зубрицький.
За його словами, показовим є той факт, що захисники України користуються послугою безкоштовно, тоді як взагалі за нинішніми розцінками купання з дельфінами впродовж 10 хвилин коштує близько 2500 гривень.
Офіцер також підкреслив, що питання психологічної реабілітації учасників АТО – нині серед найактуальніших, вони потребують негайного розв’язання. В цьому напрямі сьогодні й працює науково-дослідний центр.
– Ми дібрали понад 200 військовослужбовців, з якими було проведено відповідне тестування з приводу наявності посттравматичних стресових розладів. Ми маємо ретельним чином проаналізувати кожен окремий випадок спілкування військових із цими унікальними морськими тваринами з високорозвиненим інтелектом. Надалі це дасть змогу розробити нову методику соціально-психологічної реабілітації постраждалих у зоні АТО з посттравматичними стресовими розладами та їхнього лікування навіть без безпосереднього контакту з дельфінами. Для цього, наприклад, можна створити відповідні кабінети у військово-медичних закладах, обладнати їх необхідною апаратурою та з застосуванням ультразвуку та відеоряду проводити сеанси дельфінотерапії. Якщо це матиме ефект щодо лікування психологічних травм людей та відновлення їхніх психофізіологічних функцій, то такий метод необхідно застосовувати. Адже наша головна мета полягає в тому, щоб щонайшвидше стабілізувати морально-психологічний стан учасників АТО та повернути їх до повноцінного життя, – зазначив Денис Зубрицький.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |