Під час виступу на засіданні Генеральної Асамблеї ООН Президент Петро Порошенко закликав світ не допустити нової гонки ядерних озброєнь. Президент нагадав, що Україна свого часу добровільно відмовилася від третього за розміром ядерного арсеналу в обмін на гарантії її суверенітету та територіальної цілісності.
– На превеликий жаль, усі ці гарантії залишилися на папері, – сказав Глава Української держави.
Президент наголосив, що Україна як відповідальний міжнародний гравець завжди була та залишається відданою справі ядерного нерозповсюдження та роззброєння, і зазначив, що «своєчасні та ефективні дії міжнародної спільноти у відповідь на ядерні випробування в КНДР є ще одним іспитом для всіх нас».
Глава держави також зазначив, що високий рівень відповідальності в сучасному нестабільному світі лежить на Організації Об’єднаних Націй. Генеральний секретар ООН повинен займати безкомпромісну позицію у питанні дотримання положень Статуту ООН, а також бути готовим у випадку загрози миру рішуче використовувати наявні в його розпорядженні інструменти, зокрема передбачені статтею 99 Статуту ООН.
Петро Порошенко назвав гібридні війни ще одним видом загрози миру та міжнародній безпеці, який вимагає негайної уваги світової спільноти, та закликав Раду Безпеки ООН взяти це питання під свій контроль.
– Як Президент країни, що стала наразі полігоном для випробування нових методів гібридної війни, я привертав увагу міжнародної спільноти до цієї проблеми під час минулорічної сесії Генеральної Асамблеї. За рік, що минув, ми стали свідками суттєвого поширення цієї практики, – сказав Петро Порошенко.
Глава нашої держави наголосив, що наслідки гібридної війни спостерігалися в Європі, в Америці та на інших континентах.
– Політичний тиск, відверта пропаганда, втручання у виборчі процеси, економічний примус, таємні диверсійні та військові операції, кібератаки, зловживання дипломатичними заходами – таким є сучасний інструментарій неоголошених воєн, – зазначив Президент України.
Він підтвердив готовність нашої країни й надалі ініціювати дискусію щодо того, що має робити Рада Безпеки ООН у протидії новій загрозі.
Президент закликав світове співтовариство продумати механізми офіційної фіксації доказів агресії одних держав проти інших. Глава Української держави запропонував передбачити чітку відповідальність за такі дії, згідно з принципами Статуту ООН.
Президент наголосив, що починаючи з 2014 року Україна з власного трагічного досвіду знає, що таке тероризм, експортований іззовні.
– Терористична складова неоголошеної гібридної війни Росії проти України є очевидною, – сказав Петро Порошенко.
Президент повідомив, що за два з половиною роки цього конфлікту Україна отримала значну кількість неспростовних доказів прямого залучення Росії, її структур і посадовців до фінансування, підтримки та координації діяльності терористичних угруповань, які вчинили численні злочини проти громадян нашої держави. Петро Порошенко наголосив, що іноземні терористи, передусім з Росії, становлять значну частину приблизно 38-тисячного незаконного військового формування на Донбасі, та навів цифри наявного на окупованій території України важкого озброєння. Він також повідомив, що в Україну через неконтрольовану частину українсько-російського кордону щодня продовжують надходити ешелонами зброя, боєприпаси та персонал із Росії. При цьому Президент зазначив, що російська сторона продовжує наголошувати з багатьох майданчиків, включаючи ООН, що «вона тут ні до чого, що росіян немає в Україні». Президент наголосив, що у відповідь на пред’явлені Україною тисячі фотографій, відео, свідчень та інших доказів російської військової присутності на Донбасі, світ чує від Росії лише цинічне «их там нет».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |