ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Свобода «від» чи свобода «для»?
01.10.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 85(21763) / Тираж: 8525

В Impact Hub Odessa відбулася дискусія про майбутнє бізнесу в розрізі свободи і можливостей, до якої долучилися державні службовці, підприємці, громадські діячі.

Учасники дискусії спілкувалися відверто, озвучували найболючіші питання українського бізнесу, пропонували шляхи їх вирішення. Говорили, зокрема, проте, що на сучасному етапі розвитку громадянське суспільство в Україні стикається з великою кількістю викликів та випробувань на міцність.

Керівник Ради підприємців Одеси Інна Кравчук вважає, що сьогодні справджуються найпесимістичніші прогнози розвитку української економіки: «Все погано. Ринки закриваються, а динаміка спостерігається тільки у великих підприємств, наближених до влади».

Присутні говорили про репресивну економіку, про можливості використання «великих даних», тобто сукупності технологій, що можуть швидко здійснювати обробку великих обсягів інформації, в тому числі з різними паралельними структурами і в різних аспектах, про справжнє, а не декларативне державне лобіювання підприємництва, а також про те, яка саме свобода необхідна українському бізнесу — свобода «від» чи свобода «для».

Андрій Федотов, координатор соціального підприємництва в impact Hub Odessa, наголосив, що криза — це завжди можливість для змін і розвитку: «Криза — це час, коли відмирають застарілі процеси. Коли великі корпорації підтримують стартапи, шукаючи для себе нові, інноваційні рішення. У цей час варто задуматися над smart-підходами, які дозволять за невеликі кошти отримувати потрібний результат».

У дискусії також взяли участь заступник начальника головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області Ольга Биковська, начальник Одеської митниці ДФС Юлія Марушевська, і засновник інтернет-магазину Trendon Павло Панфілов.

Бесіда вийшла конструктивною та корисною. Тези дискусії, що відбулася в рамках українсько-німецького проекту «Київський діалог», у письмовому вигляді потраплять до місцевих органів влади, Адміністрації Президента України та Міністерства закордонних справ Німеччини.

Зазначимо, що із 2014 року в рамках проекту «Київський діалог», створеного для зміцнення зв’язків між Україною та ЄС, відбулося 16 публічних дискусій з проблемних суспільно-політичних тем за участі 64 експертів. Загалом до них залучилося 1265 людей. П’ять проектів отримали гранти загальним обсягом 5000 євро.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту