![]() |
|
![]() |
![]() |
Не тільки в Одесі знайшлися охочі скасувати через суд розпорядження голови облдержадміністрації про перейменування об’єктів топоніміки у рамках закону про декомунізацію. Що з того виходить? Ось свіжий приклад.
Житомирський окружний адміністративний суд відмовився скасувати розпорядження голови тамтешньої ОДА про таке перейменування та демонтаж комуністичних пам’ятників у Житомирській області.
«До суду, — повідомляє прес-служба Українського інституту національної пам’яті, — звертався виконавчий комітет Коростенської міськради, який вважав здійснене головою ОДА перейменування об’єктів топоніміки протиправним та вимагав скасувати розпорядження у частині, яка стосується міста Коростень. Дослідивши обставини справи та подані сторонами докази, суд встановив, що процедура перейменування об’єктів топоніміки, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, була дотримана. А отже, підстав для скасування розпорядження голови ОДА нема».
У висновках щодо того, чи містять назви перейменованих об’єктів символіку комуністичного режиму, суд спирався на роз’яснення Українського інституту національної пам’яті та на експертну оцінку фахівців Інституту історії України НАНУ.
Суд також дійшов висновку, що, згідно із законодавством, органи місцевого самоврядування м. Коростень мали провести відповідну роботу та громадські обговорення з мешканцями, а вже за їх результатами перейменувати відповідні об’єкти топоніміки. Однак таку роботу не провели. Тому відповідне рішення було прийняте головою ОДА відпо-відно до наданих йому законом повноважень.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |