ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Об’єднання та спотикання
15.10.2016 / Газета: Одесские известия / № 81(4904) / Тираж: 18937

За круглим столом у Біляївці, присвяченим втіленню Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» на Одещині, зустрілися народні депутати України від нашого регіону, представники органів місцевого самоврядування, учасники реалізації Програми розвитку за підтримки ООН.

Місце заходу було обрано не випадково. Адже Біляївський район одним із перших долучився до процесу децентралізації, досягнувши перших результатів у цьому напрямі. Об’єднання деяких громад уже сьогодні дозволяє доцільніше використовувати бюджетні кошти.

– Протягом поточного року у нас відбувалося активне об’єднання. На рівні району відбулося сім відповідних зустрічей, – говорить голова районної ради Олег Мишаглі.

Звісно, під час цих обговорень не обійшлося без суперечок. Каменем спотикання стали вибори центрів громад. Виникло чимало розбіжностей у тому, яким бачать майбутню співпрацю населені пункти. Зокрема, жителі Августівки та Іллінки не могли дійти згоди, хто з них має стати центром громади у Міжлиманні. У першому селі живе більше людей, друге зручніше розташоване для виходу до автомагістралей. Зрештою центром обрано Августівку. Планується, що на території району з’являться ще п’ять-шість об’єднаних територіальних громад. Однак в інших місцях питання «Хто головний?» залишається відкритим.

– Ці населені пункти дуже різні, – зазначає народний депутат України Василь Гуляєв. – Є села, де десять тисяч населення, а є такі, де й тисячі не набереться. Тому до об’єднання варто підходити дуже зважено.

Зараз по всій Україні створено 184 об’єднані територіальні громади. Деякі демонструють певні напрацювання в новому управлінні.

– Ми направили фінанси на ремонт Будинку культури, реорганізацію систем водопостачання, – розповідає Біляївський міський голова Михайло Бухтіяров. – Зараз працюємо над тим, щоб залучити інвестиції.

Об’єднання відкриває широкі можливості для співпраці. Однак на цьому шляху зустрічаються й певні перепони, пов’язані зі всілякими бюрократичними витівками. Зокрема й такими, що разом із децентралізацією породжують, як це не парадоксально, надмірну централізацію. В результаті житель Нерубайського або Усатового має їхати у МРЕО не до свого райцентру Біляївки, а до Роздільної, яка набагато далі. Відділ поліції, який обслуговує Біляївський район, взагалі пропонували перенести до Чорноморська, однак люди його відстояли. Тому місцеві жителі до об’єднання ставляться з обережністю. Децентралізаційна реформа – це чудовий шанс дати більше повноважень на місця. Однак при її реалізації слід враховувати весь комплекс обставин, передусім – конкретні інтереси громадян.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту