І через багато років після закінчення бойових дій на сході нашої держави непросто буде заглушити біль, який спричинила нам війна. Але вже зараз ми маємо знати поіменно та дбайливо зберігати пам'ять про тих, хто віддав життя за територіальну цілісність нашої Батьківщини. Саме заради цього виконала копітку корисну роботу з написання книги «Хронологія героїзму» ветеран війни, секретар Військово-наукового товариства Одеси Людмила Миколаївна Опроненко-Клопова. Презентація видання відбулася у приміщенні Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України.
На 56 сторінках цієї праці стисло розповідається про 106 загиблих на Донбасі одеситів та шістьох випускників місцевої Військової академії, розміщено їхні фотографії. Принципово, що для Одещини це перша подібного змісту книга, в якій авторка намагалася розповісти про вірних синів своєї області, які у 2014-2016 роках пішли захищати нашу Вітчизну і не повернулися.
– Я почала її писати в січні. Біографічні дані про полеглих земляків по крупицях мені допомагали збирати представники ветеранських організацій, творчих колективів районних газет і військових комісаріатів. Кілька разів хотіла припинити цю роботу: на серці було болісно. Але мій чоловік наполягав, що я обов’язково маю завершити цю справу. От я й виконала заповіт свого чоловіка, який півроку тому і сам пішов з життя, – не стримуючи сліз, розповіла присутнім на заході Людмила Миколаївна.
Цього дня їй довелось спілкуватися з особливими людьми. Перед нею були як майбутні офіцери, так і батьки й однополчани загиблих героїв. Вони уважно слухали цю тендітну жінку, яка пережила жахіття Другої світової війни, а перед їхніми очима на повен зріст з’являлися ті, кого вони виховували з пелюшок або з ким ішли в атаку та все ділили на двох.
– Зараз я ще більше переконана в тому, що повинна була видати цю книгу. Вона невелика, про декого написано лише кілька рядків, але нехай виконана мною робота стане початком великого шляху до увічнення пам’яті наших мужніх хлопців, що загинули героями. Колись казали, що якби зараз почалася війна, то нікому було б захистити свою країну. Неправда. Є кому захистити. Ось їхні фотографії перед нами, але, на превеликий жаль, їх нема серед нас – живих, – наголосила авторка книги «Хронологія героїзму».
– У написаній вами книзі розповідається і про трагічно загиблого в Дебальцевому нашого колегу, військового журналіста капітан-лейтенанта Дмитра Лабуткіна. Для нас смерть однієї цієї людини – великий біль, ви ж при написанні книги пропустили через себе загибель понад ста людей. Велика шана вам за ваш своєрідний подвиг, який ви здійснили задля увічнення пам’яті наших воїнів, – подякував Людмилі Миколаївні головний редактор ТРК «Бриз» Міноборони України капітан другого рангу Іван Чміль.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |