![]() |
|
![]() |
![]() |
На базі Центру забезпечення навчального процесу Військової академії (м. Одеса) курсанти факультету підготовки фахівців високомобільних десантних військ здійснюють стрибки з парашутом з вертольота Мі-8.
Захід проводиться в рамках практичного опрацювання програми з парашутно-десантної підготовки. Стрибки здійснюються як вдень, так і вночі. Свої корективи у практичні заняття також вносить примхлива осіння погода.
Слід зазначити, що в рамках виходу на полігон свої перші стрибки з парашутом з висоти 800 метрів здійснили і понад півсотні першокурсників факультету, в тому числі й курсанти, які готуються стати командирами підрозділів морської піхоти. Всього за час навчання у військовій академії кожен курсант факультету підготовки фахівців високомобільних десантних військ повинен виконати близько трьох десятків стрибків із вертольотів і літаків у різних умовах, зокрема й на воду.
Хтось, може, здивується такому незвичному поєднанню: морська піхота і... небо. Але для чорних беретів стрибки з парашутом – лише один із видів бойової підготовки. Так, частіше вони десантуються з кораблів на узбережжі.
У Військовій академії триває інтенсивний навчальний процес. Ще вчорашні школярі, а сьогодні курсанти першого курсу, після польових зборів, складання Військової присяги, через лічені тижні вже роблять перші стрибки.
Перш ніж новачок з’явиться на повітряному судні, всі елементи майбутнього стрибка з парашутом він імпровізує у плині численних тренувань на спеціальному тренажері. По суті, все, що потрібно зробити в повітрі, відпрацьовується тут так, щоб людина могла на рівні «м'язової пам'яті» виконати завдання.
Цього разу майбутнім офіцерам морської піхоти під керівництвом досвідчених викладачів належало виконати ознайомчі стрибки без зброї з вертольота Мі-8.
В жодному разі небагато хто з них у цивільному житті, ще до вступу до військового вишу, був готовий до екстремальних ситуацій. Першокурсник Іван Зубренко колись і думати не міг про стрибки з парашутом, а зараз зрадів, що йому вдалося перевірити себе на міцність і витримку.
...Мі-8 взяв на борт максимально можливу за кількістю групу курсантів і пішов на зліт.
– Приготуватися! Пішов! Перший, другий, третій, четвертий, п'ятий, шостий...
Один по одному у рівному ланцюжку в небі з'явилися куполи.
– Розійтися по сторонах, роззирнутися! – загримів у рупор, спрямований вгору до десантників, голос викладача кафедри повітряно-десантної підготовки полковника Олександра Люльки. – Не треба просто в повітрі висіти, керуйте стропою! Розвернутися обличчям на майданчик, приготуватися до приземлення, ноги вкупі!
Команди з землі долетіли до першокурсників, вони осмисленіше стали «вирулювати» на майданчик приземлення.
– Найтяжчим було очікування стрибка, – поділився своїми відчуттями курсант Євген Горох. – А потім усе, як учили: 551, 552, 553 – і смикаю кільце. Продовжую вголос відраховувати секунди далі і спостерігаю, як розкрився основний парашут. Після цього ховаю кільце у внутрішню кишеню, щоб не впустити. І лину, мов птах, у небі. Це незабутньо! Труднощі адаптації, гадаю, вже минули. Були й навчальні тривоги, і стрільби, і марш-кидки по нерівній місцевості. Набираємося поступово досвіду, стаємо справжніми морськими піхотинцями.
– Стільки емоцій після стрибка! – посміхається першокурсник Максим Сухощенко. – У принципі, як учили, так і вийшло. Вдало приземлився на поле. На навчання до Військової академії я прийшов із великим бажанням, хочу стати справжнім офіцером морської піхоти. Знаю, що найближчим часом у мене буде ще багато випробувань на витривалість, адже це справжня чоловіча робота. Про це міг раніше тільки мріяти.
...Одну за одною гвинтокрил випускав над заданим районом групи парашутистів. Останніми приземлилися на майданчик, демонструючи майстерність управління парашутом, професіонали – майор Михайло Пестерев, капітан Іоан Марушкай і старший лейтенант Дмитро Добуш. Для них це теж була яскрава подія – черговий успішний стрибок.
– Відмінно, – оцінив у цілому висадку десанту начальник кафедри повітряно-десантної підготовки полковник Василь Бабак. – І екіпаж Мі-8 спрацював добре, і самі парашутисти не підвели, і на землі все було зроблено як годиться.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |