ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Перепроданий «Краян»
22.10.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 91(21769) / Тираж: 8525

Хто покладе собі в кишеню 180 мільйонів гривень при купівлі нового офісу Одеської міської ради?

18 листопада о 17-й вечора на сайті Одеської міської ради з’явилося неочікуване оголошення про те, що через 18 годин відбудеться позачергова сесія міськради. Ще через 4 години стала зрозумі-ла і причина такого поспіху. Мерія хоче купити дві пошарпані будівлі колишнього заводу «Краян» за 185 мільйонів гривень.

О 21-й годині, напередодні сесії, на сайті розмістили відповідний проект рішення. А поспіх був потрібний для того, щоб ніхто не встиг розібратися в нескладній корупційній схемі, яка стоїть за цим рішенням. А саме: менше ніж рік тому все майно колишнього заводу «Краян» було куплено на відкритих електронних торгах приблизно за 11,5 мільйона гривень. За цю суму було придбано величезну кількість різноманітного майна: нежитлові приміщення, виробничо-складські будівлі та споруди, адміні-стративно-виробничі приміщення, виробниче обладнання, офісна техніка, автотранспорт... Навіть якщо не брати до уваги рухоме майно, то з договору ви-пливає, що за ці 11,5 мільйона в листопаді 2015-го придбали більше 44 тисяч квадратних метрів нерухомого майна колишнього заводу «Краян». Таким чином вартість одного квадратного метра будівель склала близько 260 гривень (11,5 мільйона розділити на 44 тисячі метрів). Дві будівлі, площею 7967,1 та 6427,4 кв. м, які зараз хоче купити Одеська міська рада, були продані в листопаді 2015-го приблизно за 3,8 мільйона гривень ((7967,1+6427,4)х260 грн). Менше ніж через рік Одеська міська рада дала згоду купити ці ж дві будівлі вже за 185 мільйонів гривень. Тобто тільки на нескладній схемі перепродажу цих двох будівель хтось покладе собі в кишеню близько 180 мільйонів гривень.

Оцінку вартості майна робило приватне підприєм-ство «Брокбізнесконсалт». Висновок про те, що це за контора, можна зробити з рішення суду у справі № 520/16705/14-к. Якщо коротко, то в червні 2016 ро-ку директор цього підприємства була засуджена до двох років ув’язнення за порушення механізмів оцін-ки товарів (необґрунтовано занижувала ціну на різні товари від 65 до 90%).

Нескладно зрозуміти, що за один рік хтось обі-крав громаду двічі. Вперше, коли рік тому купили у держави будівлі заводу за максимально заниженою ціною — близько 3,8 мільйона гривень. І вдруге, коли збираються продати цю ж будівлю громаді назад уже за 185 мільйонів гривень.

Громадська організація «Антикорупційний офіс» готує звернення до НАБУ з проханням розібратися у цій корупційній схемі. Зокрема, треба розібрати-ся з фірмами-прокладками, які були утворені для реалізації цієї корупційної схеми і які пов’язують з такими особами, як Дубовий і Галантерник. Якщо участь останнього в цій корупційній схемі підтвердиться, то нескладно зрозуміти мотивацію Геннадія Труханова для купівлі будівлі за завищеною ціною. ЗМІ називають Галантерника одним з основних спонсорів Труханова. А борги треба повертати.

Але у Труханова є й інші підстави для участі в цій афері. Справа в тому, що мерія купує будівлі «Краяна», щоб перевести туди різні підрозділи Одеської міськради, які наразі займають безліч будинків у центрі міста. Ринкова вартість цих будівель — за-хмарна. Після того, як вони будуть звільнені, мерія зможе їх продати. Оцінщики, які вміють занижувати вартість майна до 90%, у них є. Тож далі буде…

Для підготовки цієї статті використовувалися матеріали, зібрані в рамках проекту «Громадський контроль діяльності Одеської міської ради», що реалізується організацією «Антикорупційний офіс» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту