![]() |
|
![]() |
![]() |
Як уже повідомляли «ЧН», минулого четверга відбулася чергова, сьома, сесія обласної ради нинішнього скликання. Депутатів, які збиралися на засідання, вже традиційно для останніх років, зустрічали перед адмінбудівлею пікетами.
Цього разу зі своїми вимогами прийшли ветерани воєнних дій в Афганістані. На око, їх було більше сотні. Невдоволені люди через гучномовець вимагали виплат передбаченої матеріальної допомоги, якої вони не отримують. Дужі чоловіки середнього і старшого віку погрожували не пустити обранців до приміщення, якщо їх питання не внесуть на розгляд сесії.
Конфлікту вдалося уникнути. Десь півтора десятка делегатів від пікету зайшли до сесійної зали та поділилися своєю проблемою. Їхні вимоги вислухали. Як і пояснення директора департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення ОДА Тетяни Кривої.
Голова облради Анатолій Урбанський, зі свого боку, пояснив: розпорядником коштів, що виділяються «афганцям», є комунальна установа «Стратегія життя», повноваження з управління якою делеговане облдержадміністрації. У міжсесійний період буде створено робочу групу для розробки відповідного проекту рішення, згідно з яким повноваження з управління «Стратегією життя» передадуть обласній раді. Тоді, мовляв, подібних конфліктів не виникатиме, а люди сповна отримуватимуть те, що їм належить.
Біля дверей обласної ради стояли пікетом і колишні працівники мережі профтехучилищ, яких було звільнено з роботи через урізане державне фінансування. Люди, вимагаючи справедливості, поводилися тихо і чемно. Зрештою, як і годиться освітянам.
Згодом депутати схвалили відповідне звернення до Києва підтримати заклади профтехосвіти Одещини, які переживають фінансову скруту. А звідси — і зменшення наборів учнів, зокрема із сіл, і, зрозуміло, конфлікти у педагогічних колективах.
За регламентом сесії, Анатолій Урбанський вручив депутату обласної ради Олександрові Адзеленку відзнаку Міністерства оборони — нагрудний «Знак пошани» за вагомий особистий внесок у справу розвитку Збройних Сил України, активну допомогу у тяжкі часи початку АТО, участь у військово-патріотичному вихованні молоді, плідну громадську діяльність та сумлінне служіння українському народові.
Із сесійної трибуни зачитали інформацію про створення нової депутатської групи «Сильніші разом», керівником якої став Віталій Саутьонков. До її складу увійшли шестеро обранців.
Серед перших розглянутих питань — ціла низка депутатських звернень до керівництва країни.
Непокрита фінансуванням планова потреба профтехучилищ нашої області на кінець цього року перевищує 100 мільйонів гривень. Про це йшлося у зверненні Одеської облради до Верховної Ради та Кабміну.
У лютому цього року Одеська облрада вже подавали до Києва аналогічний документ, і на нього відреагували, однак як виділеними грішми, так і видатками з місцевих бюджетів вдалося покрити лише трохи більше 60% необхідних витрат на утримання мережі ПТУ. Якщо ж не підтримувати систему профтехосвіти, то вона просто розвалиться. І це буде не на користь ні громаді, ні державі.
Більшістю, а точніше — 54 голосами облрада підтримала звернення до Президента України щодо скасування розпорядження голови обласної державної адміністрації від 19 травня 2016 року стосовно перейменування об’єктів топоніміки у населених пунктах Одещини, зокрема в Одесі: проспекту Маршала Жукова на проспект Небесної Сотні, вулиць Валентини Терешкової — на Героїв Крут, Бабушкіна — на Семена Яхненка, 25-ї Чапаєвської дивізії — на Інглезі. Громада міста, йдеться у зверненні, не погоджується з таким розпорядженням ОДА, вважаючи, що воно було прийнято без дотримання вимог чинного законодавства та без урахування думки самої громади.
Проблема підвищення тарифів за спожиті населенням комунальні послуги, якою нині переймаються люди, також була оформлена у звернення до керівництва країни і схвалена більшістю голосів депутатів. З метою упередження соці-альних вибухів, йдеться у зверненні, задля збереження миру та стабільності у громаді обранці просять Київ сприяти відміні неправомірних тарифів для населення, а також забезпечити повну прозорість їх формування, яка була б зрозумілою громадянам.
Депутатський корпус підтримав також звернення до Верховної Ради та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо виділення коштів з державного бюджету на проведення капітального ремонту нежитлового приміщення будівлі «малої ковзанки» спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олім-пійського резерву «Крижинка».
А ще схвалили звернення до Верховної Ради щодо перейменування Фрунзівської селищної ради на Захарівську, Ленінської сільської ради — на Торосівську (Захарівський район), Орджонікідзевської сільської ради — на Армашівську (Ширяївський), Жовтневої сільської ради — на Петровірівську (Ширяївський) та сіл Дельжилер Татарбунарського району — на Дмитрівку і Латівка Біляївського — на Котівку.
Потім присутні заслухали голову постійної комісії з питань правової політики, забезпечення законності та правопорядку, боротьби з організованою злочинністю та корупцією Руслана Табунщика про криміногенну ситуацію в Одеській області. Вона сьогодні справді непроста. За перше півріччя 2016-го на Одещині скоєно 23,4 тисячі кримінальних правопорушень, з яких 43,6% — тяжкі та особливо тяжкі злочини. Ситуація, йшлося на сесії, вимагає оперативного і комплексного вирішення, адже чим далі, тим вона стає критичнішою.
Під час сесії обранці громади схвалили регіональну програму «Ліси Одещини на 2016—2020 роки». Ця програма визначає основні напрямки сталого розвитку лісового господарства, є терміновою, що особливо важливо, і започатковує в області поетапне степове лісорозведення. Йдеться про створення нових лісів, підвищення продуктивності та поліпшення якості наявних, подолання основних дестабілізуючих факторів екологічної ситуації. Базується вона на визначальній біосферній ролі лісів регіону.
Нині 47,1 тисячі гектарів лісів області, що були в користуванні сільгосппідприємств, та 49,3 тисячі гектарів полезахисних лісових смуг не впорядковано, їх облік здійснюється винятково за площею, тому показники продуктивності і стану таких насаджень та ведення лісового господарства в них не можуть бути достовірно оцінені; лісонасадження Одещини часто горять, люди по-злодійськи вирубують дерева; від хвороб і варварського ставлення цілі гектари насаджень всихають…
А зі зростанням посушливості клімату і досягненням насадженнями природної стиглості ми взагалі можемо зостатися без лісів. І все це на фоні відсутності спеціалізованої техніки та обладнання для проведення лісомеліоративних робіт на еродованих, порушених землях, крутосхилах, ярах, балках, як і значної зношеності основних засобів виробництва, лісогосподарської техніки.
Програмою, зокрема, передбачається на період до 2020 року включно висадити 1,5 тисячі гектарів нових лісів. При цьому буде забезпечено застосування сучасних методів відновлення і вирощування лісів та раціональне використання їх важливих природних функцій, серед яких — припинення вітрової та водної ерозії, зменшення загрози подальшої деградації земель сільгосппризначення, зокрема зменшення втрат гумусу тощо. А все це разом сприятиме процесу відновлення родючості ґрунтів. Усі роботи, пов’язані з виконанням за-планованих заходів, здійснюватимуться за рахунок коштів обласного бюджету.
Під час подальшого обговорення депутати підтримали внесення змін до обласного бюджету та низки програмних документів. Серед них — обласна цільова програма соціальної підтримки населення на 2016—2017 роки «Захист і турбота», комплексна програма «Освіта Одещини» на 2015—2018 роки, «Безпечна Одещина» на 2014—2016 роки, регіональна програма енергоефективності Одеської області на 2016—2018 роки тощо.
Перший заступник голови обласної ради та керівник депутатської фракції «Батьківщина» Олег Радковський поінформував присутніх про проведення відкритого конкурсу на кращу проектну пропозицію спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.011Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |