![]() |
|
![]() |
![]() |
Міжнародний день бабусь та дідусів — 28 жовтня — у «Чорноморських новинах» відзначили ударним лікбезом з мобільної та комп’ютерної неграмотності.
До редакції газети, де відбувалася соці-альна акція «Ярмарок вільного часу», при-йшло понад 50 пенсіонерів та волонтерів, щоб поділитися своїм вільним часом і знаннями з іншими. Спочатку волонтерка Людмила Варрава запропонувала усім зробити спеціальну гімнастику для кращої роботи мозку. Згодом, поділившись на невеличкі групи, присутні займались it-освітою: добровольці навчали літніх людей писати есемески, чистити телефон від різного непотребу, записувати контакти...
— Ми, пенсіонери, хоча користуємося мобільними телефонами, але страшенно боїмося зламати їх своїми неправильними діями. Тому більшість із нас уміє лише одне — натискати на зелену кнопку, — посміхається одна з учасниць акції.
Волонтери допомагали також розібратися із планшетами та комп’ютерами, вчили створювати сторінки у соцмережах чи реєструватися у скайпі.
Активну участь у занятті брали студентки Одеського медичного базового училища. Стільки радості в очах літніх людей не доводилося бачити давно: адже їм приділяють час, з ними спілкуються, їх навчають!
Захід сподобався усім, і ми вирішили повторювати такі лікбези частіше, за необхідності.
Соціальна акція «Ярмарок вільного часу» відбувалась у рамках кампанії «Схід і захід разом — підвищення спроможності українських видань» за підтримки фонду «Освіта для демократії» (Варшава) та молодіжної організації «Нова генерація» (Херсон).
Усім волонтерам, які брали участь в акції, ділилися своїм часом та навичками з ближніми, — величезна вдячність.
Віримо, що такими простими діями ми долучаємося до творення гармонійного громадянського суспільства.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |