ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Пенсії поліцейських
05.11.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 95-96(21773-21774) / Тираж: 8525

Згідно зі статею 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до пунктів 2, 3 статті 77 Закону «Про Національну поліцію України», поліцейського звільняють зі служби з таких причин: через хворобу — за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції, або за віком — у разі досягнення визначеного для нього цим законом граничного віку перебування на службі в поліції.

Види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсій полі-цейським, визначено в статті 17 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Порядок обчислення вислуги років та визначення грошового забезпечення особам, які мають право на пенсію за законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів від 17.07.1992 № 393 «Про Порядок обчислення ви-слуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей».

Вислугу років, необхідну для призначення пенсії, визначають залежно від періоду, в який, зокрема поліцейські, звільняються зі служби.

Під час призначення пенсій, зокрема поліцейським, враховується тільки повні роки вислуги або страхового стажу без округлення фактичного розміру вислуги років чи страхового стажу в бік збільшення.

Законодавчо визначено граничний вік перебування на службі в поліції. Так, згідно зі статтею 76 Закону «Про Національну поліцію» поліцейські, які мають спеціальні звання молодшого складу поліції, перебувають на службі до досягнення 55-річного віку. Особи, які мають спеціальні звання середнього і вищого складу поліції, залежно від наданих їм спеціальних звань, перебувають на службі до досягнення такого віку: до підполковників поліції включно — 55 років; полковники, генерали поліції — 60 років.

Вислуга років у разі поновлення виплати пенсії після перерви в її одержанні, яку було раніше обчислено особі, що має право на пенсію за цим законом, відповідно до законодавства, чинного на день попереднього звільнення цієї особи зі служби, перегляду не підлягає.

Пунктом «а» статті 13 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що пенсії за вислугу років згаданим вище категоріям осіб, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12), призначають у таких розмірах:

за вислугу 20 років — 50% відповідних сум грошового забезпечення;

звільненим у відставку за віком або за станом здоров’я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 закону «Про Національну поліцію» — 55% відпо-відних сум грошового забезпечення (стаття 43);

за кожен рік вислуги понад 20 років — 3% відповідних сум грошового забезпечення.

Законом передбачено, що максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і належать у визначеному законодавством порядку до категорії 1, — 100%, до категорії 2, — 95%.

Згідно з пунктом 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до військового закону, до заяви про призначення пенсії за вислугу років і з інвалідності подають, зокрема, військово-лікарські документи про стан здоров’я звільненої особи (крім осіб, які не проходили військово-лікарську комісію).

Під час призначення пенсії за вислугу років поліцейським у розмірі 55% за 20 років вислуги військово-лікарські документи мають містити в собі інформацію про непридатність до служби в поліції, як передбачено пунктом 2 статті 77 Закону «Про Національну поліцію».

Аліна ГУРТОВА, заступник начальника управління, начальник відділу організації правової роботи юридичного управління ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області.

Автор: Аліна ГУРТОВА, заступник начальника управління, начальник відділу організації правової роботи юридичного управління ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту