ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Вчитися заощаджувати
08.11.2016 / Газета: Одесские известия / № 88(4911) / Тираж: 18937

Задля ефективного використання енергетичних і фінансових ресурсів районна влада торує курс на забезпечення бюджетних установ альтернативними джерелами теплової енергії, впровадження енергоощадних технологій та інновацій.

Депутати Іванівської районної ради (голова Олександр Беспалий) вирішили виділити 150 тисяч гривень на заміну вікон у Коноплянській школі та 120 тисяч – у Баранівській. Валентина Шкварок і Ярослав Дакус порушили питання про недостатній ліміт газу для опалення шкіл. Воно може бути вирішене лише в разі запуску котелень на пелетах у Коноплянській, Знам’янській та Білчанській школах, що дозволить зекономити природний газ для інших освітянських закладів.

На жаль, виникла низка проблем, що перешкоджають вчасно запустити шкільні котельні, тому Коноплянський сільський голова Олександр Волошин запропонував створити робочу групу, щоб ліквідувати недоліки.

Депутат Олексій Колесников наголосив на необхідності провести заходи з енерго- і теплозбереження в закладах освіти. Також прийнято рішення про виділення 129,2 тис. грн на придбання шкільного автобуса.

Депутати Миколаївської районної ради (голова Віктор Купченко) перерозподілили кошти, отримані від переви­конання дохідної частини районного бюджету, спрямувавши їх на соціально-економічний розвиток окремих територій. Зокрема, на капітальний ремонт приміщення Миколаївського НВК та заміну там вікон і дверей виділено 135,7 тис. грн. На заміну вікон і дверей в Антонюківському НВК – 685 тис. грн. Понад 600 тис. грн спрямовано на потреби Ісаївського НВК. Це виготовлення проектно-кошторисної документації на встановлення котла на альтернативному джерелі опалення, капітальний ремонт приміщення, системи опалення, заміна вікон та дверей в дитсадку.

У Скосарівському НВК на виготовлення проектно-кошторисної документації та встановлення модульної котельні на альтернативному паливі буде затрачено 790 тис. грн.

Високопродуктивне обладнання дозволить скоротити витрати на енергоресурси майже вдвічі. Адже кочегарки працюватимуть на будь-яких видах твердого палива – дровах, пелетах, вугіллі, торфі, паливних гранулах. А школи будуть з гарантованим теплом.

За приклад можна взяти США, Канаду, Західну Європу, де активно застосовують альтернативні види опалення. У Франції їм уже віддано до 40 відсотків ринку енергоносіїв, а Швеція завершує державну програму повного переходу опалення на електроенергію.

Чіткі завдання з енергоефективності та енергозбереження, які ставить перед собою влада, будуть продовжені і в майбутньому.

Автор: Юрій Федорчук


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту