ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Інформації про реформи бракує
12.11.2016 / Газета: Одесские известия / № 89(4912) / Тираж: 18937

В Одесі відбувся заключний форум «Школи Молодої Демократії».

На одному майданчику зустрілися громадські активісти, представники неурядових організацій та органів місцевого самоврядування з Одеси та Одеської області, для яких пріоритетом є розвиток власного регіону, співпраця влади з громадськістю та активна участь у процесі децентралізації.

Форум є фінальною частиною польсько-українського проекту «Школа Молодої Демократії». Проект реалізується Фондом християнської культури «Знак» (Польща), громадською організацією «Молодіжна Альтернатива» (Україна) та Спілкою громадських організацій «Фундація локальних ініціатив Донеччини» (Україна) у рамках польсько-канадської Програми підтримки демократії, співфінансованої з Програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Форум мав на меті надати учасникам певні знання з питань впровадження реформ і посприяти активізації участі громадськості, особливо молоді, у публічному діалозі з владою. Водночас організатори ознайомили учасників форуму з досвідом Польщі, досягненнями українських громадських організацій та дослідницьких центрів у питаннях децентралізації та співпраці влади і громадськості.

Представник польського партнера проекту Ґжеґож Демель розповів про сам проект, його цілі та етапи, сказав про успіхи та проблеми реформи децент­ралізації в Польщі, розвіяв низку сталих міфів про цей процес.

Під час форуму були презентовані кілька локальних ініціатив, реалізованих учасниками проекту «Школа Молодої Демократії» протягом липня–жовтня 2016 року.

У селі Новосамарка та смт Окни Окнян­ського району Одеської області, зокрема, був впроваджений проект за назвою «Клуб громадського діалогу – шлях до ефективної демократії». Клуб створено як механізм співпраці влади та громадськості. Перші його засідання були присвячені інформуванню громад про перебіг реформ децентралізації та дискусій щодо проблем об’єднання територіальних громад.

Проект «Дитяче дозвілля – в наших руках», започаткований у селі Мар’ївка, спрямований на встановлення першого в селі дитячого майданчика. Координатори проекту намагаються залучити мешканців села і об’єднати доволі пасивну громаду навколо спільного проекту.

За приклад успішної реалізації громадських ініціатив, коли результати зусиль можна не лише побачити на презентації, а й скористатися ними, можна навести проект «Вільний простір для відпочинку молоді», який був реалізований у м. Сквира Київської області. Зважаючи на те, що молодь у цьому місті позбавлена можливості повноцінного відпочинку, проект передбачав проведення опитування громадськості щодо реконструкції парку. В результаті створено візуалізацію реконструйованого парку (її було передано міськраді), а також у парку встановлено зону вільного інтернету. У вересні Сквирська міська рада ухвалила виділити 798 тисяч гривень на проведення реконструкції Центрального парку міста, використовуючи розроблену візуалізацію.

Дискусійна панель «Можливості співпраці влади та громадськості в контексті реформи децентралізації» за участю спеціаліста по роботі з об’єднаними територіальними громадами «Бюро регіонального розвитку» Ірени Надем’янової, аналітика ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Олександри Калашнікової, експерта з питань співпраці влади та громадськості Олега Грішина, що відбулася наприкінці форуму, допомогла учасникам з’ясувати зміст і переваги децентралізації для об’єднаних громад, спростувати поширені міфи і підсумувати результати реформи в Одеській області. Експерти також окреслили механізми, доступні громадськості для плідної співпраці зі владою.

Кількість запитань до спікерів та пропозицій щодо організації просвітницьких заходів не лише для чиновників, а й для пересічних громадян, свідчить про те, що рівень інформування громадськості з питань реформи має бути посилений і заходи подібного формату є вкрай важливими.

Автор: Олександра Рязанцева


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту