![]() |
|
![]() |
![]() |
«Як мені розрахуватися за освітлення, газопостачання, воду та телефон? Вже не запитую про інші життєво важливі потреби», – звертається у відкритому листі до голови Березівської райдержадміністрації Геннадія Заболотного лікарка Любов Кинарьова.
Любов Миколаївна цитує слова голови РДА: «Ми будемо й надалі будувати наші відносини з громадою на чесності, відкритості, некорумпованості та взаєморозумінні. Ми тримаємо на контролі всі процеси в районі і продовжуємо працювати. Наше завдання – стабільний соціально-економічний розвиток території, забезпечення законності та правопорядку, розбудова громадянського суспільства, вільного від корупції, і в цьому ми готові йти до кінця. Ми маємо і будемо працювати в рамках наданих Президентом повноважень і зобов'язань, взятих перед місцевою громадою. Люди повірили нам, і ми не маємо права їх зрадити».
– Прочитавши цей текст, хочу запитати, шановний голово РДА, якщо у вас усе на контролі і ви працюєте над соціально-економічною стабільністю, то чому медпрацівникам ЦРЛ не виплачено вчасно зарплати за жовтень і аванс за листопад, що Ви робите, щоб ці виплати відбулися і чому не зустрінетеся з нами, – пише лікарка.
Це не звичайний лист, що стосується окремої ситуації, і не випадкове запитання, а зойк душі більшості бюджетників Березівського району. Звернення насправді адресоване не лише голові РДА, а й владі в цілому. Останнім часом на вустах лише й розмов, що затримують зарплату. Ця проблема існує вже не перший місяць, з кожним днем градус невдоволення людей зростає.
– Чи треба багато розповідати про те, як важко сьогодні прожити на зарплату, але існувати без неї взагалі неможливо, – говорить учителька ЗОШ №3.
Нещодавно терпець урвався і вчителям, їм набридло чекати своїх кревних, і вони всім педагогічним колективом вирушили до відділу освіти, а потім й до райдержадміністрації. Лунало одне і те саме запитання: чому їм не виплатили гроші і як, яким коштом, їм далі жити?
Освітяни були налаштовані рішуче, почали збирати мітинг, призначили дату. Але за кілька днів їм виплатили місячну платню.
– Невже ми повинні виборювати зароблене? Чому не працюють закони в нашій державі? Нікому немає діла до цього. Сьогодні нам дали зарплату, але ми не впевнені, що до кінця року виплати будуть вчасними, – наголошують вчителі міської школи.
На жаль, проблема фінансування залишається актуальною не лише в освіті та охороні здоров’я, а й у самій держслужбі. Тяжка ситуація і в профтехучилищах, де працівники взагалі не знають, коли їм чекати зарплати.
Спробувала розібратися, чому так склалося і чого чекати далі. По роз’яснення звернулася до голови райдержадміністрації. Як розповів Г. Заболотний, іще під час затвердження бюджету було зрозуміло: грошей на заробітну плату бракує і субвенція не покриває потреб. Звернення до міністерств не дали бажаного результату, адже ті, своєю чергою, кивали в бік оптимізації, яка мала відбутися в галузях освіти та медицини.
– Відповідальність за дотримання бюджету і виплату несе розпорядник коштів. Зокрема відділ освіти, – зазначив Геннадій Вадимович.
Він підкреслив, що коли постало питання про скорочення, начальниця відділу запевнила, що коштів до кінця року буде достатньо. Проте на даний час на заробітну плату вчителям не вистачає шість мільйонів гривень. За словами чиновника, начальниця відділу освіти отримала догану.
Коли ситуація зайшла в глухий кут, були задіяні кошти з районного бюджету. Але їх виявилося замало, вистачило лише на місяць.
– Всі потреби фінансування неможливо покрити з районного бюджету. Крім того, це бюджет розвитку, який мусить не проїдатися, а працювати на покращення життя в районі. Але депутати з розумінням поставилися до проблеми і проголосували за підтримку бюджетних установ. Незабаром ми знову розглядатимемо проблему фінансування. Але всі ці тимчасові заходи – не є радикальним виходом із ситуації, – підкреслила заступниця голови райради Валентина Димова.
Звісно, без підтримки держави тут не обійтися, тим більше що така ситуація склалася не лише в Березівському районі. Як розповів голова РДА, нині тривають бюджетні слухання, після яких Одеська область отримає субвенцію на освіту у понад 90 мільйонів гривень. На жаль, про надання додаткової субвенції на охорону здоров’я не йдеться, і тут залишається надія знов лише на райбюджет. З субвенцією з’являється надія, але зазвичай після слухань минає кілька місяців, поки надійдуть гроші. Тож проблема ще буде довго залишатися актуальною.
– Міністерство фінансів і уряд налаштовані збільшувати частину фінансування за рахунок місцевих бюджетів. Наступного року передбачається зменшення субвенцій, – зазначив Г. Заболотний.
Він переконаний, що єдиний шлях, який врятує ситуацію, – децентралізація влади. Але це тема іншої розмови.
Анонсовано підвищення мінімальної зарплати. І знову виникають питання, адже сьогодні є проблема з виплатою й теперішньої мізерної платні.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |