ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
В допомогу військовим медикам
22.11.2016 / Газета: Одесские известия / № 92(4915) / Тираж: 18937

Позаторік на базі Одесько­го медичного університету відкрився перший в Україні центр симуляційної медицини.

Цей напрям підвищення квалі­фікації студентів і фахівців прийшов до нас зі США. Там симулятори (це покоління сучасних тренажерів, роботів і комп’ютерних систем) уже давно використовуються для навчання льотчиків, моряків, а в останні років десять – і медиків.

Завдання полягає в тому, щоб опрацювати алгоритм поведінки в різних ситуаціях, передусім стресових, коли від швидкості та правильності дій залежить життя людей.

Симулятори допомагають довести до автоматизму дії фахівця шляхом багаторазового їх повторення. Сучасні роботи-симулятори моделюють також рідкісні клінічні випадки.

Листопад 2016 року ознаменувався наступним етапом розвитку симуляційної медицини в Одесі – у військово-медичному клінічному центрі Південного регіону (колишній 411-й госпіталь), на базі кафедри медицини катастроф і військової медицини, відбулася презентація симуляційного комплексу, який допоможе у підготовці військових медиків.

Проректор ОНМедУ, доктор медичних наук, професор Юрій Бажора поскаржився на те, що в 2010 році були необачно й недалекоглядно закриті військові кафедри в медичних вузах країни. Надалі виявилося, що військових медиків – лікарів і санінструкторів, здатних упевнено виконувати свої обов’язки на полі бою, у нас попросту ніде готувати.

Ректор ОНМедУ, академік Вале­рій Запорожан кілька років тому впевнено пообіцяв, що військові кафедри неодмінно повернуться до українських медичних вузів. І своє слово стримав. В ОНМедУ таких кафедр сьогодні дві – медицини катастроф і військової медицини (завідувач – доцент Володимир Майданюк) та загальної й військової хірургії (завідувач – професор Михайло Каштальян). На їх базі будуть проходити підготовку офіцери запасу медичної служби, а також ті лікарі, що поїдуть у зону АТО, і санінструктори. Відповідний наказ підписали керівники трьох міністерств: оборони, охорони здоров’я і освіти.

Як розповів журналістам Воло­димир Майданюк, новий комплекс дозволить відпрацьовувати точну оцінку стану пораненого, подання йому першої долікарської допомоги й усі етапи лікування в умовах госпіталю. Без такої підготовки військовий медик не зможе працювати в умовах воєнних дій.

Під час презентації був представлений перший у сучасній Ук­раїні підручник «Воєнно-польова хірургія», що вийшов за редакцією академіка Валерія Запорожана й професора Української військово-медичної академії Ярослава Заруцького. По ньому мають навчатися всі військові медики.

Автор: Лана Воліна


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту