ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ — НАДІЙНІСТЬ ЕНЕРГОПОСТАЧАННЯ
24.11.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 101(21779) / Тираж: 8525

«Одеські магістральні електричні мережі» державного підприємства «Національної енергетичної компанії «Укренерго» «Південної Енергетичної системи» під час проходження осінньо-зимового періоду 2016/2017 років надають роз’яснення щодо завдань, застосування, відповідальності за недотримання вимог і порушення «Правил охорони електричних мереж» для місцевих органів виконавчої влади, підприємств, організацій, установ, землевласників, землекористувачів та пересічних громадян.

Електричні мережі, насамперед підстанції, високовольтні лінії електропередачі, є системоутворюючими та мають важливе державне значення.

У зв’язку з цим для забезпечення збереження і надійності роботи електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації, визначення порядку проектування, будівництва, експлуатації та виконання інших робіт поблизу електричних мереж, а також запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму Кабінетом Міністрів України були затверджені (постанова від 4.03.97. №209) Правила охорони електричних мереж (далі — Правила).

В осінньо-зимовий період експлуатація електричних мереж виконується за несприятливих погодних умов та максимальних електричних навантажень, відтак від неухильного дотримання Правил, елементарних правил поведінки в небезпечних зонах розташування енергооб’єктів, у тому числі Одеських магістральних електричних мереж, залежить надійність енергопостачання — наявність світла, тепла і комфорту в наших оселях.

Згідно з Правилами місцеві органи виконавчої влади сприяють енерго-підприємствам у роботі із збереження електричних мереж, запобігання аваріям і ліквідації їх наслідків у діючих електромережах, а також у забезпеченні виконання Правил всіма юридичними та фізичними особами.

Вищевказаними Правилами чітко визначений перелік об’єктів, що підлягають охороні, а саме:

трансформаторні підстанції;

розподільчі пункти і пристрої;

струмопроводи;

повітряні лінії електропередачі;

підземні і підводні кабельні лінії електропередачі та споруди, які до них належать.

Відповідно до Правил підприємства, установи, організації та громадяни, яким надано у власність та постійне або тимчасове користування земельні ділянки, де розташовані об’єкти електричних мереж, зобов’язані вживати належних заходів для збереження об’єктів енергопостачання.

Правилами забороняється в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме:

перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підключення до електричних мереж;

будувати житлові, громадські та дачні будинки;

влаштовувати будь-які звалища;

складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;

розпалювати вогнища;

розташовувати автозаправні станції або інші сховища пально-мастильних матеріалів;

накидати на струмопровідні частини об’єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;

саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім випадків створення плантацій новорічних ялинок;

влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;

запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;

здійснювати зупинки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище;

виконувати роботи із застосуванням ударних механізмів, скидати вантажі масою понад 5 тонн, скидати і зливати їдкі і ті, що спричиняють корозію, речовини, пально-мастильні матеріали (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі);

кидати якорі, проходити із закинутими якорями, ланцюгами, лотами, волокушами і тралами (в охоронних зонах підводних кабельних ліній електропередачі).

Відповідно до Правил підприємства, установи, організації, окремі громадяни у разі відведення їм під забудову земельних ділянок, на території яких розташовані електричні мережі, зобов’язані завчасно погоджувати будівництво з енергопідприємствами, у віданні яких перебувають ці мережі.

Підприємства, установи, організації, окремі громадяни, що мають намір виконувати роботи у межах охоронних зон електричних мереж, повинні не пізніше як за три доби повідомити про це енергопідприємство за умови своєчасного одержання письмового дозволу від нього на виконання цих робіт.

Відповідальність за порушення Правил передбачена ст. 93 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладання на порушника значних штрафів. При цьому сплата штрафу не позбавляє правопорушника від усунення наслідків порушення та відшкодуванняенергопостачальникузаподіянихмайновихзбитків.Згідно зі ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» від 16.10.97 № 575/97-ВР (зі змінами та доповненнями), правопорушення в галузі енергетики тягнуть за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.

Підприємства, організації та громадяни повинні негайно повідомляти енергопідприємства і місцеві органи виконавчої влади про виявлені обірвані або провислі проводи, пошкоджені опори, розкрадання енергетичного майна.

Кримінальним кодексом України передбачено відповідальність за розкрадання державного енергетичного майна, а саме:

викрадення шляхом демонтажу та іншим засобом електричних мереж, кабельних ліній зв’язку та їх обладнання (ст. 188);

умисне знищення або пошкодження чужого майна (ст. 194);

порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, якщо воно спричинило виникнення пожежі, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі (ст. 270).

Кодексом України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність громадян і посадових осіб за самовільне випалювання стерні, луків, залишків рослинності та опалого листя (ст.77) і відповідальність за порушення Правил, що спричинило або могло спричинити перерву в забезпеченні споживачів електроенергією, пошкодження електричних мереж.

Шановні громадяни!

При виявленні порушень чи пошкоджень магістральних електричних мереж Одеських МЕМ, для вжиття невідкладних дій, просимо повідомляти диспетчеру за тел. (048) 723-63-33, місцевим органам виконавчої влади, у відділи внутрішніх справ за тел. 102.

З повагою до вас і з надією на порозуміння,

адміністрація і колектив Одеських магістральних електричних мереж.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту