![]() |
|
![]() |
![]() |
Морське водолазне судно «Почаїв» – єдине у Військово-морських силах судно, яке може забезпечити проведення водолазних спусків на глибині до 60 метрів та спеціальних водолазних робіт у відкритому морі.
В зоні відповідальності вітчизняного флоту військові моряки також забезпечують огляди й ремонти підводної частини суден, пошук і підйом затонулих об'єктів, знешкодження вибухонебезпечних предметів. Крім того, екіпаж виконує рятувальні та інші роботи, пов'язані з діями водолазів. На борту судна для проведення їх реабілітації функціонує барокамера.
За словами командира «Почаєва» мічмана Дмитра Симоненка, після передислокації судна з тимчасово окупованої території Криму до Одеси особовий склад провів значну роботу щодо технічного відновлення матеріальної частини й ремонту бойових постів. Також здійснено заходи стосовно підвищення рівня боєготовності.
– З севастопольської бухти Козача ми передислоковували судно в не зовсім придатному до виконання завдань технічному стані. Але поступово за сприяння командування флоту та небайдужих українців-волонтерів розпочали його технічне відновлення, – відзначив мічман Симоненко. – На судні проведено ремонтно-відновлювальні роботи в приміщеннях, призначених для особового складу. Одне з київських державних підприємств вирішило допомогти морякам і виділило гроші на ці потреби. В результаті екіпаж отримав утеплені світлі приміщення, меблі, нові ліжка, для потреб моряків закуплено необхідну оргтехніку і оновлено камбуз, в якому є все необхідне для приготування гарячої їжі.
Замість шлюпки, вкраденої «зеленими чоловічками», на борту судна розміщено шестиметровий катер із потужним електродвигуном, який можна застосовувати не тільки для водолазних робіт, але і для проведення спецоперацій. Нещодавно на «Почаєві» з’явився новий навігаційний радар, також на борту встановлено метеорологічну станцію, яка надає змогу прогнозувати погоду на дві доби вперед. Для швидкої взаємодії між відсіками судна планується запровадження сучасної системи внутрішнього зв'язку.
Зараз екіпаж «Почаєва» регулярно виходить в море, виконує завдання в межах програми бойової підготовки, підвищує рівень злагодженості.
Нещодавно особовий склад «Почаєва» забезпечив проведення представниками Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів» заводських випробувань сучасної гідроакустичної станції для виявлення підводних диверсантів. Розробка вітчизняних промисловців може значно покращити обороноздатність кораблів та суден забезпечення Військово-морських сил. Головний принцип роботи гідроакустичної станції – мобільна здатність розпізнавати бойового плавця супротивника на відстані до кілометра, прийняття сигналу фіксації виявленого об’єкта та передання інформації на планшетний комп’ютер для подальшої обробки, запису й аналізу. Спеціалізоване обладнання встановлюється в морі на глибину від 5 і до 50 метрів.
– Найближчим часом запропонуємо Міністерству оборони України цю гідроакустичну станцію для взяття її на озброєння, – відзначив директор Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів» Юрій Міленко.
Передбачається, що найближчим часом «Почаїв» знову вийде з пункту постійної дислокації та буде виконувати завдання в інтересах держави у північно-західній частині Чорного моря.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |