ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Впоралися
29.11.2016 / Газета: Одесские известия / № 94(4917) / Тираж: 18937

Хлібороби озираються на ще один трудовий рік. Своїми здобутками та проблемами зокрема діляться аграрії Іванівського району.

У ПСП «Дружба» (директор – Олександр Іванович Іскра), другому в районі господарстві за кількістю ріллі, зібрано 6,8 тисячі тонн зернових при середній врожайності 28,9 ц/га. Озимої пшениці з них – 4,3 тисячі тонн, урожайність – 32,2 ц/га. Насіння соняшнику зібрано 3,3 тисячі тонн при врожайності 19,7 ц/га.

– Цього року озимину підживлено двічі, – розповідає головний агроном підприємства Олександр Сергійович Чалий. – Крім аміачної селітри вже не перший рік практикуємо внесення рідких мінеральних добрив – карбамідо-аміачної суміші. Вона краще засвоюється рослинами. Всі площі зернових і соняшнику були оброблені гербіцидами, 60 відсотків озимої пшениці – інсектицидами. Під урожай 2017 року посіяно 1600 гектарів озимої пшениці та 950 гектарів озимого ячменю. Озиму пшеницю сіяли по пару, використовували насіння сортів «Шестопалівка», «Куяльник», «Магістраль», озимого ячменю – «Достойний», «Дев’ятий вал», «Снігова королева». Засіяли насіннєві ділянки загальною площею 235 гектарів, тими ж «Шестопалівкою», «Куяльником», «Достойним», «Дев’ятим валом».

Валерій Стефанішин, який у період жнив працював на комбайні «Джон Дір», має найбільший у районі намолот – 1512 тонн.

Зяблевий обробіток грунту – 1400 гектарів.

– У ПСП «Дружба народів» і ТОВ «АФ «Перемога 1 ЛТД» працюють сто чоловік, – розповідає директор Василь Дмитрович Бондар. – Заробітну плату виплачуємо вчасно. Працюємо над технічним переоснащенням, намагаємося дотримуватися інтенсивних та енергоефективних технологій. Протягом цього року ми придбали два нові трактори «Джон Дір», чотири дискові борони «Дукат», переобладнали три трактори «ХТЗ» до 250 кінських сил. Перед посівною кампанією придбали сівалку «Great Plains», яка відзначається точністю висіву та глибиною залягання насіння. Цією сівалкою сіємо цілодобово, механізатори працювали позмінно, що дозволяло висівати за добу до 110 гектарів. Якість сівби дуже висока, особливо відрізняється результат роботи цієї сівалки від звичайної по попереднику соняшнику. Сподіваємося, що використання цієї техніки сприятиме збільшенню врожайності та дасть можливість підвищити заробітну плату.

Розрахунки за оренду землі проводяться згідно з укладеними договорами. Зараз у ТОВ «АФ «Перемога 1 ЛТД» проводиться переукладання договорів на вигідніших для власників паїв умовах. Стараємося, щоб працівники були вдоволені заробітною платою, а власники земельних ділянок – орендною. Хоча зробити це непросто, бо зростання цін на зерно цього року було незначним порівняно з підвищенням цін на пально-мастильні матеріали, мінеральні добрива, засоби захисту рослин та запчастини. Збільшення податкового навантаження теж не сприяє прибуткам.

Цього року ми використали 1800 тонн різних мінеральних добрив, із них 710 тонн внесли під озимі культури врожаю 2017 року. В обох підприємствах засіяно 6120 гектарів озимини, в тому числі 3780 гектарів озимої пшениці, 2340 гектарів – ячменю. Завадили сівбі зливи, які пройшли на початку посівної кампанії. На сьогоднішній день на всіх площах отримали сходи. Для сівби використовували власне насіння: пшениці сортів «Шестопалівка», ячменю – «Луран». Сіяли насінням не нижче другої репродукції. В обох господарствах є значні площі озимини, тому щорічно закладаємо насіннєві посіви, це дозволяє зменшити витрати на сівбу. В цьому році висіяли супереліту озимої пшениці сорту «Пилипівка» та озимого ячменю сортів «Достойний», «Буревій», «Дев’ятий вал», «Академічний». Зорано 1890 гектарів під соняшник.

Часто до нас звертаються із проханням про фінансову допомогу, намагаємося нікому не відмовити. В цьому році виділили кошти на ремонт приміщення Білчанської сільської ради. Допомагаємо Радісненській селищній раді, Знам’янській школі, дитячому садку, Будинку милосердя.

– Основним завданням у 2016 році було зростання прибутку, – розповідає директор СП «Правда» Віктор Петрович Яковлєв. – Це можливо за рахунок збільшення виробництва продукції та вигіднішої її реалізації. Вихід – не продавати зібраний урожай відразу після жнив, коли ціна на продукцію є найнижчою. В господарстві є сучасні складські приміщення, які дозволяють зберігати вирощену продукцію та продавати тоді, коли ціна підніметься. Зерно реалізуємо лише весною, коли ціна виправдовує витрати на виробництво.

Щоб збільшити обсяг продукції, застосовуємо інноваційні технології, дотримуємося культури землеробства. Озимі культури були підживлені двічі, деякі площі – тричі, що дало змогу зібрати 9,1 тисячі тонн зернових при врожайності майже 39 центнерів з гектара, зокрема озимої пшениці – 4,6 тисячі тонн при врожайності 39 із половиною центнерів. Врожайність вівса була 34,6 центнера з гектара, гороху – 34,3, кукурудзи – 30,7, соняшнику – 24,5. Щороку вивозимо органічні добрива на поля – вносимо майже 90 центнерів на гектар, таким чином підживлюємо до 100 гектарів. Щоб зменшити витрати на виробництво зернових, щорічно висіваємо насіння еліти, щоб мати власне насіння для сівби.

Цього року придбали новий потужний насіннєвий комплекс, трактор «МТЗ-80», культиватор.

СП «Правда» – одне з небагатьох підприємств, де серйозно займаються тваринництвом. Утримують майже 600 голів великої рогатої худоби та 1500 голів свиней.

Тваринництво – клопітна й дороговартісна, а часто і збиткова справа. Але Віктор Петрович вважає, що воно може бути прибутковим, якщо виважено прораховувати витрати. За 10 місяців 2016 року у «Правді» виробили 344 тонни молока, а реалізували 295 тонн. За 10 місяців реалізовано в живій вазі 50 тонн великої рогатої худоби, 141 тонну свиней, продано 330 поросят. Нещодавно реконструювали молочно-товарну ферму на 200 голів, встановили нову установку для доїння в молокопровід. Провели реконструкцію відгодівельного комплексу молодняку великої рогатої худоби, придбали новий кормозмішувач.

Використання інноваційних та ресурсозберігаючих технологій дозволяє збільшити заробітну та орендну плату. Цього року переуклали договори оренди землі на 10 років, збільшивши орендну плату до 10 тисяч гривень. У міру зростання прибутку намагаємося підвищувати зарплату.

Автор: Світлана Крамар


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту