ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
КАЗЕНКИ ВЖЕ НЕ БУДЕ
01.12.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 103(21781) / Тираж: 8525

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді проект закону «Про демонополізацію та впровадження ринкових засад функціонування спиртової галузі», який передбачає продаж підприємств держмонополії «Укрспирт». На території Одещини до приватизаційного списку потрапили 13 винзаводів і лікеро-горілчаних підприємств, повідомляє http://agravery.com.

Законопроектом регламентується процедура роздержавлення держпідприємств спиртової галузі та запроваджується поетапна лібералізація ринку спирту в Україні.

«Питання реформування галузі назріло вже давно і напівзаходами ситуацію, на жаль, не виправити. Державі за весь період незалежності не вдалося зробити крок, який ми сьогодні плануємо зробити, тому нинішнє рішення справді історичне», — зазначив міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий, презентуючи законопроект на урядовому засіданні.

Сьогодні, за його словами, із 78 спиртзаводів, що перебувають у відомстві Мінагрополітики, працюють лише 15 (включно з виробниками біоетанолу і технічного спирту). «Ми пропонуємо виділити фактично дві групи держпідприємств у спиртовій галузі та запропонувати всі заводи, які є в цій галузі, одночасно до приватизації. У першу групу увійдуть підприємства, до яких найбільший інтерес горілчаних компаній і які матимуть виняткове право виготовляти харчовий спирт до кінця 2022 року», — заявив Тарас Кутовий. До другої ж групи будуть включені всі підприємства, покупці яких матимуть право виготовляти технічний спирт.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що потужності монополіста «Укрспирт» потрібно розпродати приватним виробникам, щоб залучити інвестиції для розвитку лікеро-горілчаної галузі, оновити виробничі потужності та налагодити експорт української продукції за кордон.

У Фонді держмайна прогнозують, що приватизація ДП «Укрспирт» може відбутися ще цього року. Передбачається, що від продажу спирт-заводів виручать 5—6 млрд грн, а тіньовий обіг спирту знизиться до 12% від нинішнього показника, що перевищує 40%.

У списку на приватизацію — «Одеський завод шампанських вин», коньячний завод «Шустов», а також Болградський, Котовський, Кілійський, Саратський, Татарбунарський, Ізмаїльський, Іванівський та Овідіопольський винзаводи.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту