Наприкінці минулого тижня Одесу з робочим візитом відвідав віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, який провів нараду в ОДА, заслухавши звіт керівництва області щодо організації надання субсидій тим, хто їх потребує.
Загалом в Одеській області субсидії отримують понад 184 тисячі домогосподарств (85% із тих, хто звернувся за ними), а це майже на 60% більше, ніж торік. Заборгованість з державного бюджету на виплату субсидій сьогодні складає 173 млн грн.
І хоча, як звітувало місцеве начальство, налагоджені звіт-ність та щоденний моніторинг усіх районів, співпраця з головами сільських рад та відвідини помешкань жителів, збіль-шена кількість працівників через перерозподіл з інших відділів РДА та залучення тим-часово безробітних, які допомагають людям з оформленням документів, державне завдання не може вважатися вирі-шеним.
Спілкуючись із журналістами по закінченню наради, віце-прем’єр-міністр відповів на кілька запитань. Зокрема, повідомив, що уряд прийняв рішення про новий алгоритм формування рахунків за опалення у будинках без лічильників, який не дозволить постачальникам послуг виставляти у платіжках невиправдано високі суми.
— Перші отримані платіжки показали розмаїття підходів до нарахування вартості опалення. Платіжки у будинках, обладнаних лічильниками, менші у 2—2,5 раза, ніж у тих, що не обладнані ними. Тому 30 листопада уряд ухвалив, що рахунки за централізоване опалення у будинках без лічильників формуватимуться за новими правилами — на основі усередненого в місті показника споживання тепла у тих будинках, де встановлені лічильники. Таким чином ми збалансуємо ціни і не дозволимо монополістам наживатися на людях, — запевнив Павло Розенко.
Водночас зазначив, що такий крок відновить справедливість лише на певний період, але не вирішить проблему повністю, бо лічильники тепла мають бути встановлені у кожному будинку якнайшвидше. «Ми оцінюємо програму встановлення лічильників у будинках як незадовільну. В цілому по Україні встановлено біля 61% лічильників. В Одеській області — близько 50%. Це дає підстави для маніпуляцій, коли кошти, виділені з держбюджету на субсидії, фактично йдуть за послуги, які не надаються», — зауважив віце-прем’єр.
Посадовець доручив керівництву Одеської області у найкоротші терміни вирішити проблеми зі встановлення теплових лічильників, а також пришвидшити процес призначення субсидій.
Аналізуючи ситуацію з оформленням субсидій на Одещині, віце-прем’єр сказав, що вона викликає неабияке занепокоєння. За останні три-чотири тижні намітився певний прогрес і позитивна динаміка. Сьогодні 22% домогосподарств Одещини отримують субсидії, а три райони — Любашівський, Великомихайлівський і Подільський — перемістилися із червоної (вкрай незадовільна ситуація, яка посилює соціальну напругу) в зелену зону, тобто більш позитивну. Але цей показник, уточнив, ще не дає підстав заспокоюватися. «Якнайшвидше, максимум на це є місяць, треба виправити ситуацію, щоб у цей непростий час допомогти людям, які хочуть оформити субсидію», — попередив він.
Павло Розенко наголосив на необхідності залучати до оформлення субсидій працівників органів Пенсійного фонду, служби зайнятості, безробітних тощо, щоб уникати черг, а також посилити інформаційну роботу серед громадян у кожному районі, аби розвіяти міфи, які існують навколо системи субсидій. Віце-прем’єр-міністр вкотре зазначив, що субсидія — це безповоротна допомога держави, а відтак ніхто у жоден спосіб не має права вимагати повертати ці гроші. Ні газове підприємство, ні теплокомуненерго. Рішення про позбавлення домогосподарства права на субсидію, підкреслив він, може приймати лише спеці-ально створенна комісія управління соціального захисту населення за викритими фактами подання неправдивих даних.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |