Конкурсу з продажу Одеського припортового заводу, попередньо запланованого на 14 грудня, не буде — не надійшло жодної заяви від потенційних покупців.
Як повідомляється на сайті Фонду державного майна України, «6 грудня о 18.00 закінчився прийом заяв на конкурс з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону з продажу 96,567% акцій ПАТ «Одеський припортовий завод». Однак, на жаль, заяв на участь у конкурсі від потен-ційних інвесторів не надійшло, хоча зацікавленість до підприємства виявили близько 10 потенційних покупців. Чотири потенційні покупці, більшість з яких — іноземці, надіслали листи про намір придбати пакет акцій ПАТ «ОПЗ», підписали договори про конфіденційність з Фондом держ-майна, готували пакет необхідних документів, однак заяв для участі в конкурсі не подали».
Голова фонду Ігор Білоус висловив сподівання, що найближчим часом ФДМУ отримає пояснення від потенційних покупців щодо причин відмови від участі у конкурсі. «Однак уже сьогодні можна сказати, що ключовими чинниками відсутності заяв є негативна цінова кон’юнктура на глобальних ринках мінеральних добрив та відсутність позитивних прогнозів її зростання, висока ціна на природний газ, збиткова діяльність підприємства, продовження нарощування боргів, у т. ч. перед OSTCHEM Holding (GroupDF)», — зазначив він.
Як повідомляє «Укрінформ», на засіданні уряду, що відбулося 7 грудня, прем’єр-міністр Володимир Гройсман висловив невдоволення роботою Фонду держмайна. Того ж дня очільник фонду Ігор Білоус у розмові з журналістами заявив, що, попри критику прем’єра, у відставку не збирається. У найближчі дні він пообіцяв скликати брифінг й озвучити на ньому всі деталі чергового зриву приватизаційного конкурсу.
Нагадаємо, Фонд держмайна пропонував до продажу пакет акцій у кількості 795,083 мільйона штук, що становить 99,567% статутного капіталу товариства. Спочатку ФДМУ оцінили ринкову вартість ОПЗ в 400—450 мільйонів доларів. Пізніше йшлося про необхідність знизити стартову ціну підприємства до 200 мільйонів, а у вересні у Фонд держмайна заявив, що вона не повинна перевищувати 150 мільйонів.
Одеський припортовий завод — другий за величиною виробник аміаку та карбаміду і третій — з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Підприємство — монополіст на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку.
Уряд планував продати ОПЗ ще влітку, але й тоді, у серпні, конкурс не відбувся саме через відсутність поданих заяв.
За два тижні до повторного конкурсу Одеський припортовий накопичив півмільярда боргів за газ та посів другу позицію серед найбільших підприємств-боржників. Нині борг ОПЗ за газ становить 251 мільйон доларів (це борг, підтверджений Стокгольмським арбітражем) плюс 32 мільйони доларів — борги перед банками і трейдерами також за газ.
У четвер одна із зацікавлених сторін — група DCH харківського бізнесмена Олександра Яро-славського — поширила заяву, в якій, зокрема, йдеться: «Незважаючи на те, що конкурс з продажу пакета акцій ПАТ «Одеський припортовий завод», призначений на 14 грудня 2016 року, не відбувся, група DCH підтверджує свою зацікавленість у придбанні цього активу. Оптимальною організаційно-правовою формою для цього ми вважаємо міжнародний консорціум».
У заяві зазначається також, що група DCH проводить переговори з іншими зацікавленими бізнес-структурами, в тому числі з великими міжнародними банками. «Ми переконані, що наші дії цілком відповідають національним економічним інтересам України, а також сприятимуть збалансованому розвитку підприємства та зміцненню його ринкових позицій», — наголошують у DCH.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |