ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Зміна місця реєстрації
22.12.2016 / Газета: Одесские известия / № 100(4923) / Тираж: 18937

– Шановний пане міністре! Ми з сім’єю збираємося переїхати жити до іншого регіону, де моєму чоловіку запропонували постійну роботу. Наскільки проблемним буде змінити місце реєстрації? – бо ми чули, що через зміни правил нині це складний процес.

– Не такий страшний вовк, як його малюють. Це українське прислів’я добре пасує до вашої ситуації. Так, справді, на початку березня Кабінет Міністрів затвердив нові Правила реєстрації місця проживання. Однак жодних складнощів для громадян даний документ не передбачає.

Для того, щоб у добровільному порядку, тобто за власним бажанням, знятися з реєстрації, вам слід звернутися до виконавчого органу місцевої ради або ж до місцевого ЦНАПу. Сюди ж треба подати такі документи:

– заяву про зняття з реєстрації місця проживання встановленої форми;

– документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації (це паспорт або свідоцтво про народження, якщо вашій дитині не виповнилося 16 років);

– квитанцію про сплату адміністративного збору (нині це 12 гривень 33 копійки);

– військовий квиток або посвідчення про прописку (цей пункт стосується лише громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на такому обліку).

Якщо ваші інтереси представляє інша особа, то такий представник повинен надати документ, який посвідчує його особу і довіреність.

Якщо батьки дитини, що не досягла 14 років, зареєстровані за різними адресами, зняття з реєстрації місця проживання дитини разом з одним із батьків здійснюється лише за письмовою згодою іншого з батьків, яку він надає у присутності особи, яка приймає заяву. Простіше кажучи, для зняття дитини з реєстрації вам доведеться прийти всією сім’єю.

Питання про зняття з реєстрації має бути розглянутим у день звернення. При цьому є лише три підстави для відмови в наданні послуги:

– не подано необхідних документів;

– у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними;

– особа, яка звернулася за послугою, не досягла 14 років.

Якщо ви маєте намір зняти з реєстрації іншу особу, яка відмовляється пройти зазначену процедуру в добровільному порядку, зробити це можна лише звернувшись до суду. Така процедура, як правило, застосовується у випадках систематичного порушення правил спільного проживання або за відсутності наймача жилого приміщення без поважних причин понад шість місяців.

Питання зняття з реєстрації розглядатиметься в судовому порядку в контексті позову про позбавлення особи права користування житловим приміщенням або ж виселення з житлового приміщення без надання іншого приміщення.

Докладніші роз’яснення та адвокатську допомогу під час супроводження справи можна отримати в одному з наших центрів або в бюро правової допомоги. Дізнатися, де розташований найближчий пункт допомоги, можна на сайті Мін’юсту або за телефоном гарячої лінії – 0 (800) 213-103.

Автор: Павло Петренко


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту