ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
від Дунаю до Бугу ● від Бугу до Дунаю
31.12.2016 / Газета: Одесские известия / № 103(4926) / Тираж: 18937

♦Одеса

Увага та підтримка

Понад сорок вихованців шкіл-інтернатів Подільська й Ананьєва провели передсвяткові вихідні в Одесі.

Їх чекала насичена програма в рамках благодійної акції, що проводилася з ініціативи та за підтримки депутата обласної ради Григорія Бойка.

Протягом двох днів діти мали змогу побувати не тільки на узбережжі зимового моря, але й на прем’єрі мультфільму «Бременські розбишаки», на екскурсії в Музеї цікавої науки. Приємним доповненням до подорожі став унікальний подарунок від учнів 5-В класу Одеської школи-інтернату

№ 2. Вистава «Клаптик і хмаринка» розповіла юним глядачам казкову історію про стародавнє королівство. Потім школярі Одеси та області дружньо провели час на солодкому фуршеті та позмагалися в конкурсі молодих талантів «Зірочка».

Гарним завершенням мандрівки стали подарунки від організаторів та волонтерів: одяг, канцтовари, іграшки, ласощі. Однак найголовніше для дітей-сиріт із північних районів Одещини – це увага та підтримка.

♦Овідіопольський район

Нова виставкова зала

Її відкрито в Авангарді за підтримки селищного голови Сергія Хрустовського.

Перша експозиція – «Чекаючи дива» – приурочена до новорічних і різдвяних свят. Двадцять художників представили пейзажі, натюрморти, портрети, написані в різних техніках.

Відкриття відбулося в теплій атмосфері спілкування з майстрами живопису.

Від імені адміністрації промислового ринку «7-й кілометр» заступниця директора Ірина Ткач передала в дарунок створюваній колекції портрет Віктора Леонтійовича Добрянського – засновника селища Авангард і пром­ринку. Картину спеціально для цьо­го написав заслужений художник України Михайло Пархоменко.

У рамках виставки «Чекаючи дива», яка протриває до 15 січня, відбудуться майстер-класи і творчі зустрічі.

♦Подільський район

Ювілейний рік Станіславки

У новому році це село відзначить своє 110-річчя.

Підставою так вважати виявилися документи, які засвідчують, що Кам'янець-Подільське відділення сільського Поземного Банку почало розпродавати землі поміщиків Юревичів: батька Федора Івановича й сина Станіслава Федоровича.

Вони не могли в нових умовах господарювати й на підставі «височайшого повеління» від 25 листопада 1907 року землі продавалися у кредит селянам на 55 із половиною років з виплатою 4,5% річних. Першими орендарями стали Павло Підрушняк, Федір Осипенко, Микита Христофоров.

Сьогодні площа сільської ради, до якої належать Станіславка, Ясинове, Падрецеве, становить 4831 га. В 635 дворах живуть 1190 селян. З 1930-го по 1965 рік там були ще три села – Мале Бурилове, Косареве та Кругляки. Але вони потрапили до списку безперспективних. Обжиті місця люди полишили, будинки розвалилися.

♦Кодима

Організатори дива

Зимова резиденція Діда Мороза відкрилася в міському парку.

Відкриття ознаменувалося вітаннями міського голови Володимира Склярука та новорічною виставою за участю казкових персонажів. Діти й дорослі водили хороводи, відгадували загадки, одержували призи. Дід Мороз і Снігурка слухали дитячі вірші, вручали подарунки.

Біля резиденції розташувалися намети з усілякою смакотою. Місцеві підприємці доповнили святкову атмосферу гарячим чаєм із пиріжками й ласощами.

Дорослим Володимир Склярук відкрив по секрету таємницю: листи, в яких діти загадували свої бажання, роздано батькам – щоби мрії збулися!

Організаторкою проекту виступила міська рада.

♦Балта

У комфорті та з піснею

Самодіяльний народний козачий хор «Будьмо» виступив перед жителями Балтської об'єднаної громади зі звітним концертом, балтських комунальників одягли в зимову форму, а КП «Балтакомунсервіс» поповнилося новою технікою.

Репертуар для святкової програми хору був повністю оновлений, а взагалі в ньому – сотні українських народних пісень.

Колектив неодноразово виступав на фестивалях різного рівня. А ще взяв участь у створенні компакт-диска «Пісні Балтського краю» – у рамках районної програми «Балтщина туристична».

– У нас люди творчі, з пісенною душею, які люблять і шанують українські традиції, – відзначає керівник хору Василь Вихренко.

Спецівки для працівників комунального підприємства «Балтаводоканал» закуплено коштом громади. Комплект складається із зимової теплої куртки з каптуром, теплих штанів з жилетом і пари утепленого взуття. У костюмі використовується світловідбивні смуги, які забезпечують видимість у темний час доби.

Нові машини, що поповнили автопарк «Балтакомунсервісу», – це гідроповоротні відвали для розчищення снігу та розкидач.

Автор: Наші кореспонденти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту