ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Для екстремальних умов
17.01.2017 / Газета: Одесские известия / № 3(4929) / Тираж: 18937

Після шестирічної перерви з 1 вересня 2016 року на базі Військово-медичного клінічного центру Південного регіону відновила свою роботу кафедра медицини катастроф і військової медицини Одеського національного медичного університету.

І в цьому ж році в її житті відбулася знакова подія, пов’язана з відкриттям симуляційного комплексу. За допомогою тренажерів-роботів і комп’ютерних систем військові медики вдосконалюють навички щодо подання медичної допомоги як у польових, так і в стаціонарних умовах. Пацієнтом в даному разі є робот, відтак заняття відбуваються без ризику для хворого, а от професійний досвід у плині таких тренувань можна здобути неабиякий.

Про це розповів і майбутній офіцер запасу медслужби студент ОНМУ Євген Якушкін. За його словами, наявність симуляторів дозволяє імітувати різного характеру поранення. А оцінка дій при поданні допомоги залежить від реагування манекена на маніпуляції.

– Тобто він здатний імітувати фізичні й функціональні особливості людського організму в екстремальних обставинах. Тому для мене як для майбутнього лікаря-травматолога такі заняття є дуже корисними. Завдяки здобутим на них навичкам у професійному сенсі я стаю впевненішим у собі, здобуваю необхідну підготовку для роботи у справжніх екстремальних умовах, – говорить Євген Якушкін.

Дуже важливо, що тренуватимуться на манекенах-роботах не лише студенти медуніверситету, а й військові лікарі та санінструктори. Як наголосив начальник ВМКЦ Південного регіону полковник медслужби Роман Кальчук, надалі перед відправленням у зону АТО кожен військовий медик в обов’язковому порядку проходитиме «обкатку» в симуляційному класі.

Тож така методика підготовки мусить себе виправдати. Тим більше що, як довів досвід бойових дій на Донбасі, чимало наших воїнів загинули саме через невчасно подану найпершу медичну допомогу, і цю кепську статистику треба виправляти. В цьому сенсі практичні тренування на тренажерах-роботах є досить актуальними.

Варто зазначити, що серед інших кафедр подібного профілю у вищих медичних навчальних закладах країни кафедра медицини катастроф і військової медицини одеського НМУ стала першою, де відкрито сучасний симуляційний комплекс. На його придбання витрачено понад 12 мільйонів гривень. Втім, людське життя жодними грішми не вимірюється.

– Напевно, підготуватися повністю до будь-якої війни неможливо. Згадую, як непросто проходила комплектація наших мобільних госпіталів медперсоналом із числа мобілізованих. Через об’єктивні обставини у них не було досвіду лікування постраждалих при отриманні бойової травми, і вони здобували такий досвід на передовій. Звісно, що неправильно було скорочувати кафедри військової підготовки в медичних навчальних закладах. Відтепер навчання на них відновлено. Але щоб готувати надійні кадри, потрібна і відповідна потужна навчально-матеріальна база. Відкриття на базі ВМКЦ Південного регіону симуляційного комплексу є дуже важливим кроком у цьому напрямі, – наголосив завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини ОНМУ, колишній начальник ВМКЦ Південного регіону полковник запасу Володимир Майданюк.

Справді, добру справу зроблено й започатковано в Одесі. Хочеться сподіватися, що невдовзі такі комплекси відкриються й на базі інших вищих медичних навчальних закладів України.

Автор: В’ячеслав Дмитрієв


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту