Люди чомусь полюбляють виголошувати сумнівні гасла, приписуючи їхнє авторство або відомим політикам, або славетним філософам, або напівзабутим богемним божкам. «Війна – то рушій прогресу», – цю розхожу фразу можна почути майже щодня. Її вимовляють мимохідь, просто, навіть не замислюючись над її дурістю та відверто людожерським змістом. Чи є у людства цінність, вища за життя?! Неодмінний супутник війни – смерть збирає страшний ужинок не лише серед солдатів, а й серед цивільних людей. Серед жінок, старих і немовлят. Коли на шальки терезів власний «айфон» як символ прогресу проти життя сотень людей кладе один якийсь бандит чи злодій – це страшно, але суспільні механізми справляються з такими явищами. Набагато страшніше, коли людожерські ідеї власного прогресу за рахунок життя інших людей сповідує ціла нація або політичний клас, – у цьому разі громадські запобіжники не спрацьовують. Тоді відбуваються трагедії геноциду, які залишають на тілі людства страшні рани, що не гояться століттями.
Щороку 27 січня світ відзначає День пам’яті жертв Голокосту. Ця пам’ятна дата запроваджена 2007 року резолюцією № 60/7 Генеральної Асамблеї ООН на спомин про євреїв, що загинули під час Другої світової війни від рук німецьких нацистів. За загальновизнаними оцінками, жертвами масового знищення євреїв стали 4,5 млн дорослих і 1,5 млн дітей. На державному рівні Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в Україні відзначається з 2012 року.
«Відзначення цієї сумної дати – наша мізерна данина мільйонам безвинно загиблих у полум’ї Голокосту. Пам’ять про них мусить запобігти повторенню жахливих сторінок історії в майбутньому, убезпечити від будь-яких проявів нацизму та нетерпимості на етнічному чи релігійному ґрунті. Адже Одещина завжди славилася як багатонаціональний, дружній, толерантний край, – наголошує голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський. – Ми маємо сповідувати загальнолюдські гуманістичні цінності заради миру, свободи та демократії. Сьогодні ми схиляємо голови у скорботі за полеглими від рук нацистів у роки Другої світової війни».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |